Mustafa Koç, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında Mühendis, Yönetici ve Yönetim Danışmanı olarak yaptığı çalışmaların yanında çok okuyan ve okuduklarından öğrendiklerini uygulayabilme cesaretinin verdiği güçle, tecrübelerini sürekli genç girişimcilere aktarmak istemiştir.

Girişimcilik ve Kalite Yönetim Sistemleri hakkında kaleme aldığı birçok yazının yanında Türkiye’nin Turizm Politikası ve Turizmde Kalite, Batı Avrupa Türkleri, Stratejik Tutarsızlık ve Örgütsel İkiyüzlülük (Prof. Dr. F. EROĞLU ile beraber), Toplumsal Kalkınma ve Kadın Girişimciliği Üzerine Bir Araştırma (Uluslar arası Avrasya Ekonomileri Konferansı 2015 Kazan, Rusya- Prof. Dr. F. EROĞLU- Pamukkale Üniversitesi ile beraber) makaleleri ve Kurtlar İbo’yu Yedi, Nazar Boncuklu Kurt isimli iki romanı da yayınlanmıştır.

Denizli’nin Aliveren Köyünde 1961 yılında doğan yazar, İlk ve orta öğrenimini Denizli’de tamamladı. Endüstri Meslek Lisesi Yapı teknisyenliği bölümünden mezun olduktan sonra ek sınavlarını vererek Denizli Lisesini bitirdi.

Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri İşletme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu ve “Türkiye’nin Turizm Politikası ve Turizmde Kalite” konusunda Yüksek Lisans yaptı. ( Münih/ ALMANYA .)

Dış Ticaret ve üretim konusunda konusunda bir çok yerli ve yabancı kuruluşa yatırım ve proje danışmanlığı yapmıştır.
Halen TSE ve TÜV Kuruluşları adına Baştetkik görevlisi ve Kalite Yönetim Sistemleri Danışmanı olarak çalışan yazar Kalite Yönetim Sistemleri, E-Ticaret ve KOSGEB – Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri vermektedir ve Almanca İngilizce Yeminli Tercümanıdır.
Türk gençlerinin girişimci ve her konuda dünyanın en iyisi olmaları için sadece önlerinin açılması gerektiğine inanan yazarın 2 oğlu da yıllarca Taekwondo Sporu dalında Türkiye şampiyonudur ve uluslar arası Turnuvalarda şampiyon olarak ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Denizli Ticaret Odası Bilirkişisi olan Yazar Denizli Erbakır Fen Lisesi Koruma Yaşatma Derneği, Türk Ocağı, AYSİAD- Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği, Dış Türkler Derneği, Girişimcilik Derneği gibi Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet vermiştir.

Mustafa Koç, “Girişimcilik Projeleri için 1001 Karlı İş Fikri” kitabında, Türk girişimcilerine dünya ile rekabet edebilmeleri için farklı fikirler ve KOSGEB, IPARD, AB Proje ve İş Planı Örnekleri sunmaktadır.

Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.