Anunnakiler ve Nuh Tufanı 1

 30,00

Stok kodu: 978-605-9385-45-9 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

306

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-45-9

Yayım Tarihi

2018

Yazar Hakkında

Ömer Yusuf

Ömer Yusuf

1971 yılında Kırıkkale ile ili Keskin ilçesinde doğdum. Dört kardeşin ikincisiyim. İlkokul ve ortaokulu tamamladıktan sonra Keskin Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünü, sonra açıköğretim Sosyal Bilimler, daha sonra açıköğretim İşletme Bölümlerini bitirdim. Şu anda kendi mesleği yapıyorum. Evliyim, üç çocuğum var. Araştırmaya ve yazmaya meraklı bir insanım.

Arka Kapak

İnsanoğlu geçmişini hep merak etmiştir. Ne zamandan beri dünya da yaşadığı, geçmiş dönemlerdeki insanların nasıl bir hayat sürdüğü, bugün bile hala sırları tam çözülemeyen yapıların kimler tarafından ve nasıl yapıldığı, gözcüler veya Sümerce dilindeki karşılığı ile anunnakiler kimlerdir sorusu; merakı daha da artırmıştır.

İbrani mitlerinde ve Tevrat’ta ‘Nefilim’ için dev denilse de asıl ‘gökten düşenler,’ anlamındadır. Sümer mitlerinde ‘Anunnaki’ kelimesi gökyüzünden inenler diye geçiyorlar. Diğer yandan ‘Sümer’ sözcüğü, ‘Gözcülerin ülkesi’ anlamına geliyor. Eski Mısır’da adları ‘Neter’ olarak anlatılmaktadır. Hangi adla anılırlarsa anılsınlar bütün eski kültürlerde bütün başrol gözcülerindir.

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de Nuh Peygamber dönemi ve tufandır. Hz. Âdem ile Hz. Nuh arasındaki tarih kısa mı yoksa uzun mu? O dönemin medeniyeti ne seviyedeydi? İnsanların yaşayışları nasıldı? Gözcülerin ya da diğer ismiyle anunnakilerin tarihteki rolü neydi? Bütün bu soruların cevabını bulabilmek için geçmişin kapısını biraz araladık.

İçinde Ne Var

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.