Düne Bakıp Bugünü Anlamak

 12,00

Stok kodu: 978-605-83309-0-0 Kategoriler:

Kitap Hakkında

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-83309-0-0

Yayım Tarihi

2016

Yazar Hakkında

Cem Çağlar

Cem Çağlar

Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Enerji Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimi gördü. Kimya endüstrisinin farklı üretim alanlarında mühendislik ve yöneticilik yaptı. Halen bir gıda firmasında Proje Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Arka Kapak

İnsanlık taihinde önemli dönüm noktaları vardır. Bu dönemlerin en tipik özelliği, alışılagelmişin dışında bazı olayların kısa sayılabilecek bir zaman aralığında meydana gelmesidir. Günümüz dünyası, bu tür bir dönemin güzel örneklerinden biridir.

1980’lerde başlayan ve Sovyetler Birliği’nin dağıldığı 1991 yılından sonra ivme kazanan, kimi çevrelerin küreselleşme olarak adlandırdığı dönemin sonu, 2008 ekonomik krizidir. Yaşanan ekonomik krizi aşmak için uygulanan yöntemlerin, ABD merkezli küreselleşmeyi yaşatmaya yetmediği görülmüştür. Bu başarısızlık, ekonomi ve politikada küresel ağırlık merkezinin değiştiği yeni bir dönemin de kapısını açmıştır. Çok değil, bir kaç on yıl içinde, bu değişimin gerçekleşmesine tanık olacağız.

Kitapta, bugün sancılarını yaşadığımız bu geçiş döneminin tarihsel nedenleri anlatılmakta, geleceğe ilişkin öngörülerde bulunulmaktadır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.