Evlilik Kader Mutluluk Tercihtir

 39,00

Stok kodu: 978-625-7237-13-0 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

145

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-13-0

Yayım Tarihi

2021

Yazar Hakkında

Fatih Reşit Civelekoğlu

Fatih Reşit Civelekoğlu

1971’de Almanya’nın Münih kentinde, sıla hasretiyle yaşayan gurbetçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 1979’da ailesi Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. Fatih Reşit, Almanya’da başlamış olduğu ilkokul eğitimini İstanbul’da tamamladı.
Fatih Reşit, orta öğrenimini Giresun İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. 1989 yılında ODTÜ Psikoloji Bölümü’nü kazandı. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yönetici olarak çalıştı. Dört yıl süreyle Ankara Şule Dershanesi’nde yönetici, öğretmen ve rehberlik uzmanı olarak görev aldı. Rehberlik yaptığı sırada, uygulamış olduğu yöntemlerin pek çok insanın gelişim ve değişimine etki etmiş olması vesilesiyle çok geçmeden psikoterapi çalışmalarına başladı.

2000 yılında Arifan Radyo’da 15 yıl sürecek radyo programcılığı serüvenine başladı. Psikoloji alanında ‘Türkiye’nin en uzun soluklu radyo programcısı’ olan Civelekoğlu, Dost FM, Hedef Radyolarında ve ayrıca Moral FM’de Çözüm Kapısı ve Çocuk ve Aile adlı programlar yaptı.
Birden fazla kitap kaleme aldı. İlk kitabı Bebeklikten Ergenliğe Başarılı, Mutlu, Huzurlu Kız Çocuğu Nasıl Yetiştirilir? Binlerce okura ulaşmış, ilgi gören bu eserinin ardından Pireyi Nasıl Deve Yapıyoruz? isimli ikinci kitabı yayımlanmıştır. Ayrıca Hilal TV’de iki sezon boyunca Çözüm Kapısı isimli TV programını ve Akra FM’de Farkındalık Atölyesi isimli programı hazırlayıp sundu. Üçüncü kitabı Fabrika Ayarlarımıza Dönüyoruz da önceki kitapları gibi birçok derde ilaç olmuştur.
NLP, Hipnoz, Rasyonel Emotif Terapi, Bilişsel ve Davranışsal Terapi, EFT gibi birçok alanda çalışmalar yaptı. Bireysel terapi ve aile terapisi alanlarında psikoterapist olarak çalışmanın yanı sıra eğitim ve atölye çalışmalarına halen de devam etmektedir. Türk Psikologlar Derneği (TPD), Uluslararası NLP Eğitimcileri Derneği (INLPTA) ve “Avrupa Hipnoz Birliği (EIMIH) mi yoksa Avrupa Hipnoz Derneği (ESH)” üyesidir.
Öğretmen Şenay Civelekoğlu’nun eşi; Uzman Psikolog Elif Civelekoğlu, lise öğrencisi Mehmet Emre ve ‘melek sendromlu’ İbrahim’in babasıdır.

Kitap Tanıtım

Evlilik Kader, Mutluluk Tercihtir kitabında Uzman Psikolog Fatih Reşit Civelekoğlu, yıllara uzanan tecrübesi ile Türk ailesinde sorunların ortaya çıkışında en önemli etken olan eşlerin birbirlerine annelik/babalık yapması olgusunu incelikleriyle ele alıyor. 

Yalın ve anlaşılır diliyle bize büyüyemeyen yetişkinlerin birlikteliklerinin ‘evlilik’ değil ancak bir ‘evcilik’ olabileceğini söylüyor. Ayrıca eş adaylarının ve evli çiftlerin zihnindeki pek çok soruya cevaplar vermeyi ihmal etmiyor. Çeşitli çözüm önerilerini sıralamayı da…

İçinde Ne Var

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.