İndirim!

Girişimcilik Projeleri İçin 1001 Karlı İş Fikri

 29,00  15,00

Stokta yok

Stok kodu: 978-605-4954-46-9 Kategoriler:

Kitap Hakkında

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-4954-46-9

Yayım Tarihi

2016

Yazar Hakkında

Mustafa Koç

Mustafa Koç

Mustafa Koç, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında Mühendis, Yönetici ve Yönetim Danışmanı olarak yaptığı çalışmaların yanında çok okuyan ve okuduklarından öğrendiklerini uygulayabilme cesaretinin verdiği güçle, tecrübelerini sürekli genç girişimcilere aktarmak istemiştir.

Girişimcilik ve Kalite Yönetim Sistemleri hakkında kaleme aldığı birçok yazının yanında Türkiye’nin Turizm Politikası ve Turizmde Kalite, Batı Avrupa Türkleri, Stratejik Tutarsızlık ve Örgütsel İkiyüzlülük (Prof. Dr. F. EROĞLU ile beraber), Toplumsal Kalkınma ve Kadın Girişimciliği Üzerine Bir Araştırma (Uluslar arası Avrasya Ekonomileri Konferansı 2015 Kazan, Rusya- Prof. Dr. F. EROĞLU- Pamukkale Üniversitesi ile beraber) makaleleri ve Kurtlar İbo’yu Yedi, Nazar Boncuklu Kurt isimli iki romanı da yayınlanmıştır.

Denizli’nin Aliveren Köyünde 1961 yılında doğan yazar, İlk ve orta öğrenimini Denizli’de tamamladı. Endüstri Meslek Lisesi Yapı teknisyenliği bölümünden mezun olduktan sonra ek sınavlarını vererek Denizli Lisesini bitirdi.

Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri İşletme Mühendisliği Bölümünden mezun oldu ve "Türkiye’nin Turizm Politikası ve Turizmde Kalite" konusunda Yüksek Lisans yaptı. ( Münih/ ALMANYA .)

Dış Ticaret ve üretim konusunda konusunda bir çok yerli ve yabancı kuruluşa yatırım ve proje danışmanlığı yapmıştır.
Halen TSE ve TÜV Kuruluşları adına Baştetkik görevlisi ve Kalite Yönetim Sistemleri Danışmanı olarak çalışan yazar Kalite Yönetim Sistemleri, E-Ticaret ve KOSGEB - Uygulamalı Girişimcilik eğitimleri vermektedir ve Almanca İngilizce Yeminli Tercümanıdır.
Türk gençlerinin girişimci ve her konuda dünyanın en iyisi olmaları için sadece önlerinin açılması gerektiğine inanan yazarın 2 oğlu da yıllarca Taekwondo Sporu dalında Türkiye şampiyonudur ve uluslar arası Turnuvalarda şampiyon olarak ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Denizli Ticaret Odası Bilirkişisi olan Yazar Denizli Erbakır Fen Lisesi Koruma Yaşatma Derneği, Türk Ocağı, AYSİAD- Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği, Dış Türkler Derneği, Girişimcilik Derneği gibi Sivil Toplum Kuruluşlarında Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet vermiştir.

Mustafa Koç, “Girişimcilik Projeleri için 1001 Karlı İş Fikri” kitabında, Türk girişimcilerine dünya ile rekabet edebilmeleri için farklı fikirler ve KOSGEB, IPARD, AB Proje ve İş Planı Örnekleri sunmaktadır.

Arka Kapak

Girişimcilik adımı, doğru İş Fikri, doğru yatırım, teşvikler, Hibe ve Krediler, Devlet desteklerinden etkin ve sürekli faydalanmaları önemli olan Türk girişimcilerine dünya ile rekabet edebilmeleri için farklı fikirler ve somut, gerçek, kabul edilmiş ve uygulanmış KOSGEB, IPARD, AB Proje ve İş Planı Örnekleri bu kitapta anlaşılır ve sade bir dille sunulmaktadır.

Kitapçılarda girişimcilere yeni iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için yardımcı olabilecek bir çok kaynak bulunması, araştırmacı girişimciler için oldukça yararlı olmakla birlikte, onlara teorik bilgilerden ziyade pratik, uygulanabilir, başarı odaklı bir bakış açısını sunmak üzere hazırlanmış olan bu kitap, başarılı bir girişimde bulunmanın birinci şartı ve enerji kaynağı olan 1001 adet iş fikrinin yanında, yıllardır yurt dışına ürün ve hizmet satan bir çok şirkete yönetim danışmanı olarak hizmet veren birisi olarak, bir çok sohbetlerde, strateji ve ürün geliştirme çalışmalarında tecrübe edilmiş gözlem ve analiz sonuçlarını, makaleleri, Türkiye’nin birçok ilinden Türk Girişimcilerinin e-röportaj olarak gönderdikleri farklı görüşlerini ve başarı öykülerini bulacaksınız.

Türkiye’nin en önemli problemleri olan işsizlik ve fakirliğin çözümü, girişimciler için olumlu düzenlemeler yapılarak önlerinin açılması ve topyekün GİRİŞİMCİLİK SEFERBERLİĞİ başlatılarak yatırımların kolaylaşmasıyla mümkündür.

Özellikle gençlerin ve kadınların başarılı girişimlerde bulunması ve TEŞVİK EDİLMESİ, DESTEKLENMESİ Türk toplumunu ileriye götürecek tek çözüm yoludur.

Bilgi çağında doğru analiz edilmeyen bilgi sürekli yeni krizler doğuracaktır. Dünyadaki krizleri ve kriz bilgilerini hızlı ve doğru analiz etmek, krizleri umursamak, hemen önlem almak, Kriz bize gelmez diye beklememek lazımdır. Ancak bu şekilde Çince’de Tehlike ve Fırsat anlamına gelen krizleri fırsata döndürmemiz mümkündür. Aksi takdirde krizler sürekli artacak, biz de krizlerde güçlenmek yerine sürekli zayıflayıp yeni krizlerin de kaynağı olabiliriz. Kriz ortamında GİRİŞİMCİ’nin takip edebileceği yol haritası da Girişimin başarısı ve sürdürülebilirliği için kitapta ele alınmıştır.

İçinde Ne Var

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.