İndirim!

Kampanya Kitaplar- Çocuk kitapları

 25,00

Kitap Hakkında

Dil

Türkçe

Yazar Hakkında

Dilek Ünlü

Dilek Ünlü

Ben, Dilek Türkan Ünlü.
Çocukların gelişiminde; çocukluk yıllarının ve aileden alınan örf, adet, ananenin yanı sıra ebeveynlerin kitap okumak, spor yapmak, sinema ve tiyatro gibi alışkanlıklarının çocuklar tarafından örnek alındığına, ebeveynler tarafından verildiğine dair inancım hep var oldu.
Bu doğrultuda düşündükçe benim de okumak, edindiğim bilgileri aktarmak ile ilgili merakımı; ailemden, özellikle babamdan aldığımı belirtmeliyim. Çocukluğumda dinlediğim masallar, özel günlerde seçilen hediyenin arzu edilen kitap olması, beni hep mutlu etti.
Yıllar sonra geldiğim noktada uzun uzun yollar yaptım; bu seyahatlerimde bazen karşılaştığım, yurdumun güzel insanlarından hikâyeler dinledim. Bazen onların hikâyeleri bana ilham verdi ve hem büyükler hem de küçük masal dostlarım için ufak ufak notlar aldım...
Ve bugün şu noktada, bunları önce masal dostlarımla paylaşmak istedim.
Resimler mi? Onlar benim gördüğüm yerlerin biraz hayal gücü ile birleşmesi ve çocukların bu resimler ile tabiat anaya sevgilerinin artması…
Umarım siz de çocuklarınıza beğeni ile okur ve anlatırsınız.
En içten sevgilerimle…

Ezgi Uğur

Ezgi Uğur

Ben Ezgi Uğur; küçüklükten beri süregelen çocuk kitabı yazma hayalimi gerçekleştirdim. Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisansı bitirdim. Tezimi çocuk ve ergenler üzerine yazdım. Gelişim testleri, dikkat- zekâ testi, oyun terapisi, çocuk-ergen ve yetişkin seansları yapıyorum. Masal anlatıcılığı eğitimine katıldım. Çeşitli sosyal sorumluluk kuruluşlarında gönüllü olarak keyifle yer aldım. Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı, Darülaceze, Düşler Akademisi ve SOYAÇ (Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar İçin Uygulama ve Araştırma Merkezi) ile çalışmalar yürüttüm. Bu sebeple kitabımın içinde de farkındalıklarla önem veriyorum. Erken yaşta çocuğa bunların öğretilmesini çok önemsiyorum. Ayrışmadan birlikte güzel olduğumuz düşüncesiyle çocukların erken gelişim dönemlerinde bu farklara değer katmalarını sağlamak için çalışmalarımı anaokullarında ve danışmanlık merkezlerinde eş zamanlı olarak sürdürüyorum. Şu an, döneme bağlı olarak danışanlarım oldukça seanslarıma devam ediyorum.

Dobi Okula Başlıyor – Ezgi Uğur
Dev ile Peter – Dilek Ünlü

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.