Neurosist (e-kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 10,00

Stok kodu: 978-625-7237-437-e Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-437-e

Yayım Tarihi

2022

Yazar Hakkında

Koray Karatay

Koray Karatay

Koray Karatay, 2 Aralık 1996’da Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Ankara’da tamamlayan yazar daha sonra Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Şu anda Ankara Üniversitesi’nde Sinirbilim doktora öğrencisidir.

Bu kitap bir bilim kurgudur. Yakın gelecekte kurgusal bir adada geçmektedir.

Elizabeth Williams Kuramaçau adı verilen kurgusal bir adada yaşayan, İngiliz bir elittir. Babası Thomas Williams, adanın tek üniversitesinde akademisyen olarak çalışmaktadır. Ancak Elizabeth hayatından hiç memnun değildir. Dolayısıyla sadece işine, yani bilgisayar bilimine odaklanmış; başka hiçbir şeyle uğraşmamaktadır.

Bir gün ada üniversitesinin akademik yıl başlangıç töreninde, adanın başkanına suikast gerçekleştirilir. Elizabeth bu olaylar sırasında babasını kaybeder. Hızlıca üniversiteden çıkar ve evine gelir. Babasının bilgisayarını kurcalarken babasının ona yazmış olduğu bir mektupla karşılaşır. Bu mektup, Neurosist denen bir teknolojiden bahsetmektedir.

Elizabeth ve yeni tanıştığı arkadaşı Nix, Neurosist’i insanlığı köleleştirmek için kullanmak istenen Yeni Düzen adlı bir guruba karşı savaş verirler. Bu sırada Elizabeth de Neurosist’in nasıl çalıştığını giderek keşfetmeye başlar.

 

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.