Yancı – Kusursuz Plan

Icinde Ne Var

 15,00

Stokta yok

Stok kodu: 978-605-245-049-9 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-245-049-9

Yayım Tarihi

2018

Yazar Hakkında

Ersan Arslanyılmaz

Ersan Arslanyılmaz

22 Eylül 1982 yılında İstanbul – Beykoz’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Sivil Havacılık İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi Lojistik bölümlerinde öğrenim gördü. Küçük yaşlarda tiyatro eğitimi almaya başladı ve bir çok tiyatro grubunda oyunculuk yaptı. İstanbul’da bazı okullarda gönüllü tiyatro eğitimleri verdi. Bazıları henüz kitaplaştırılmamış gizem-macera ağırlıklı romanlar yazdı. Senaristlik eğitimleri aldı ve diyalog yazarlığı yaptı. Gizem dolu roman ve senaryolar konusunda kendisini geliştirdi ve bu tarzda roman ve senaryolar yazmaya başladı. “Yancı/Kusursuz Plan” ile başlayan ve üç kitaptan oluşacak olan, gizem-macera-aşk üzerine güzel bir matematik ile yazılmış bu seri, “Yancı/Büyük Oyun” ile devam edecek ve “Yancı/Hayalet Yazar” ile son bulacak.

Küçük yaşta annesinin evi terk etmesiyle boşluğa düşen Eray, bu eksikliği çıkarım yapma sanatına merak salarak gidermiştir. Bu konuda yeteneklerini arttırmasıyla birlikte, girdiği ortamlarda insanları kısa sürede analiz edebilmekte ve ince detayları görmesi sayesinde de anlaşılması zor olayları çözebilmektedir. Kız kardeşiyle birlikte İstanbul’a yerleşir ve babası Düzce’de kalır. Burada, yeteneklerini kullanarak özel dedektiflik bürolarından almış olduğu işlerle geçinir ve sırlı olayları çözerek hem para kazanır hem de sevdiği işi yapmış olur.

En yakın arkadaşları Balta İsmail ve Virüs lakaplı Yağmur da Eray ve kız kardeşine eşlik etmektedirler. Tüm olayları dört arkadaş bir araya gelerek çözerler. Bir gün, Sakat Kral lakaplı mafya liderinden bir teklif alırlar. Teklife göre, ülkenin en ünlü pop müzik sanatçısı Melis’i kaçırıp bir hafta saklamaları gerekmektedir. Her ne kadar kabul etmek istemeseler de, babasının şüpheli ölümü sonrası işin ciddiyeti anlaşılır ve karşısındakilerin normal bir mafya olmadığının farkına varırlar. Derken, Balta İsmail’in Kral’ın saflarına katılması yetmezmiş gibi, Yağmur’un da erkek kardeşi yine mafya tarafından kaçırılıp esir alınır. Eray’a gelen gizemli aramalarda ise “kız kardeşin hakkında sakladığın gerçeği biliyorum” denilmektedir. Herşey birbirine karışmıştır.

Sanatçıyı kaçırıp, bir hafta sonra teslim ettiklerinde kendilerinin de öldürüleceğini anlayan Eray, hem işi yapmak hem de kendilerini kurtarmak adına bir dizi planlar yapar. Tabi mafyanın da başka planları vardır…

İşler, her ne kadar karmaşık görünse de, kaos teorisine göre bu karmaşada bir düzen vardır. Eray da, düzensizlik içerisindeki düzeni sağlayan kişidir. Kim bilir, belki bu düzensizlik de onun eseridir…

Gizem ve şüpheyi iliklerinize kadar hissedeceğiniz, aşkın en güzelini yaşayacağınız, dostluk ve kardeşlik duygusunun en tatlı halini bulacağınız bu romanı bir solukta okuyacağınıza emin olabilirsiniz.

Ersan ARSLANYILMAZ
ersan.arslanyilmaz@gmail.com

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.