Anladığım Atatürk (e-Kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-605-9385-64-0-e Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

ekitap

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-64-0-e

Yayım Tarihi

2019

SampleFile

http://heryerdekitap.com/icinde-ne-var/anladigim-ataturk-cemil-ozer.pdf

Yazar Hakkında

Cemil Özer

Cemil Özer

Cemil Özer, ömrünün büyük bölümünü asker olarak geçirdi. Emekliliğin ardından toplumsal fayda tabanlı aktif bir faaliyet içine girdi.

1957’de Harbiye’den topçu subayı olarak mezun oldu. Harp Akademileri’nde aldığı eğitim sonucunda kurmay subaylığa yükseldi. ABD Komuta ve Kurmay Koleji ile Roma, NATO Savunma Koleji’nde eğitim gördü. Kara Harp Akademisi’nde öğretim üyeliği yaptı. Kariyerinin önemli bir bölümünü yurt içi ve yurt dışında NATO karargahlarında hizmet ederek geçirdi. Yurdun değişik coğrafyalarında görev aldı. 1990’da Tümgeneral rütbesiyle TSK’dan emekli oldu.

Sivil yaşamında, “Ülkeye hizmete nasıl devam edebilirim?” arayışına girdi.

Expo Channel’da, haftada bir gün yayınlanan, “Üçüncü Göz” adlı, canlı televizyon programında, güncel, ekonomi ve siyasi gelişmelerin analizini yapan dört kişilik ekipte yer aldı. Marmara ve Yeditepe Üniversiteleri’nde, beş yılı aşkın bir süre, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dersleri verdi. Yeditepe Üniversitesi’nde, Sosyal Antropoloji dalında doktora çalışması yaptı.

Özer, www.icerikfabrikasi.com sitesinde güncel olayları analiz ettiği yazılarına devam ediyor. Aynı zamanda İndeks Konuşmacı Ajansı’na bağlı olarak, tarih, siyaset ve güvenlik ana konularında profesyonel konuşmalar yapıyor.

Koruyamadıklarımız ve geliştiremediklerimiz bir tarafa, bugünkü siyasi ve kültürel yapımız ve varlığımız Atatürk’ün eseridir. Atatürk’ü öğrenmek, kendimizi öğrenerek gelişmeye ve güvenceye kapı açmaktır.

Kendini  tanımayan, ‘özgür insan’ olamaz, çevreye uyum sağlayamaz, geleceğini planlayamaz. 

Çözüm; Toplum olarak, ortak akılda buluşup, çağdaş değerleri, toplumumuzun özel koşullarını içeren, “ulus” anlayışımızı oluşturmak, korumak ve geliştirmektir!

Yazar Cemil Özer bu ifadeleriyle temayı nasıl irdelediğini anlatıyor. Yazar, Atatürk ilkeleriyle yoğrulmuş ve eğitim almış bir asker. Bu askerin ezber ve klişelerden oluşan bir derleme sunduğunu sanmanız, bugüne kadar bu temada verilen eserler nedeniyle muhtemeldir. Kitabın ilk sayfasından son sayfasına kadar bu algının da bir klişe olduğunu göreceksiniz.

Ülkelerin tarihleri liderinin eseri diyebiliriz. Türkiye Cumhuriyeti’nin lideri Mustafa Kemal Atatürk küresel tarihe iz bırakan çok az sayıdaki liderden biri olmanın ötesinde, o tarihi yazan kişi. Bir Türk olarak kolayca ifade edilmiş bir cümleden çok daha fazlasıyla noktalamak gerek,

unutmayalım dünya tarihi Mustafa Kemal karşısında saygıyla eğiliyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.