Dev ile Peter

 35,00

Stok kodu: 978-625-7237-15-4 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

26

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-15-4

Yayım Tarihi

2021

Yazar Hakkında

Dilek Ünlü

Dilek Ünlü

Ben, Dilek Türkan Ünlü.
Çocukların gelişiminde; çocukluk yıllarının ve aileden alınan örf, adet, ananenin yanı sıra ebeveynlerin kitap okumak, spor yapmak, sinema ve tiyatro gibi alışkanlıklarının çocuklar tarafından örnek alındığına, ebeveynler tarafından verildiğine dair inancım hep var oldu.
Bu doğrultuda düşündükçe benim de okumak, edindiğim bilgileri aktarmak ile ilgili merakımı; ailemden, özellikle babamdan aldığımı belirtmeliyim. Çocukluğumda dinlediğim masallar, özel günlerde seçilen hediyenin arzu edilen kitap olması, beni hep mutlu etti.
Yıllar sonra geldiğim noktada uzun uzun yollar yaptım; bu seyahatlerimde bazen karşılaştığım, yurdumun güzel insanlarından hikâyeler dinledim. Bazen onların hikâyeleri bana ilham verdi ve hem büyükler hem de küçük masal dostlarım için ufak ufak notlar aldım...
Ve bugün şu noktada, bunları önce masal dostlarımla paylaşmak istedim.
Resimler mi? Onlar benim gördüğüm yerlerin biraz hayal gücü ile birleşmesi ve çocukların bu resimler ile tabiat anaya sevgilerinin artması…
Umarım siz de çocuklarınıza beğeni ile okur ve anlatırsınız.
En içten sevgilerimle…

Bir varmış bir yokmuş; ülkenin birinde kendi halinde, insanlardan uzak yaşayan Dev’in hayatı Peter’le birlikte değişmeye başlamış. Dev ile Peter, çocuklara önyargıların ve söylentilerin ötesine geçmeyi, her şeyin anlatıldığı gibi olmadığını anlatıyor. Bunu, yalın ama etkileyici bir anlatımla eşsiz bir dostluk öyküsüne dönüştürüyor.

Reklamcı Dilek Türkan Ünlü’nün kaleme aldığı ve aynı zamanda resimlediği Dev ile Peter, 4-8 yaş grubu çocukların keyifle okuyup dinleyecekleri bir masal anlatıyor. Bu masalda dış görünüşü nedeniyle bazı yargılara maruz kalan ve kendini insanlardan bu nedenle soyutlayan Dev’in yaşamı, onu kendi gözleriyle görmek ve tanımak isteyen Peter’in ziyaretleriyle bambaşka bir serüvene dönüşüyor. Eserde korkular ve anlatılanlar yüzünden basmakalıp düşüncelerle dışlanan insanları topluma ve hayata kazandırma çabası, küçücük bir çocuğun masum merakıyla ilişkilendiriliyor. İnsanların korkup kaçtıkları Dev’i tanımak için efsanenin çıktığı yere doğru bir yolculuk yapan Peter, hayatının en iyi dostunu da bu sayede kazanıyor.

Masallarla Büyüyen Çocuklar

Masallarla büyüyen ve onların yeni yetişen çocuklar tarafından da sevilmesini amaçlayan Dilek Türkan Ünlü, gelecekte başka masallarla da çocukları buluşacağının müjdesini veriyor. Dev ile Peter’in merakla okunacak sımsıcak öyküsünde, atmosferi hissettiren çizimlerle masalın içinde bir gezintiye çıkacaksınız.

“Çok huzurlu görünen bu evde tek başına yaşamaktan mutlu olmadığı, Dev ’in gözlerinden okunuyormuş. Dev’e soracağı onlarca soru olmasına rağmen cesaret edememiş Peter. Zamanla gizli ziyaretlerini arttırmış minik kahramanımız. Artık gelirken yanında Dev için minik hediyeler de getiriyormuş.”

Yazardan Direkt Yayınevi’nden yayımlanan ve çocuklar kadar ebeveynlerin de keşfedeceği farklı deneyimler, Dev ile Peter’in akıcı anlatımında hayat buluyor. Üstelik masalın sonunda çocukları, kendi yaratıcılıklarını keşfedecekleri bir sürpriz bekliyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.