Atatürk indeksi (e-Kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.

 25,00

Stok kodu: 978-605-9385-74-9 Kategoriler: , , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

ekitap

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-74-9

Yayım Tarihi

2020

Yazar Hakkında

Cemil Özer

Cemil Özer

Cemil Özer, ömrünün büyük bölümünü asker olarak geçirdi. Emekliliğin ardından toplumsal fayda tabanlı aktif bir faaliyet içine girdi.

1957’de Harbiye’den topçu subayı olarak mezun oldu. Harp Akademileri’nde aldığı eğitim sonucunda kurmay subaylığa yükseldi. ABD Komuta ve Kurmay Koleji ile Roma, NATO Savunma Koleji’nde eğitim gördü. Kara Harp Akademisi’nde öğretim üyeliği yaptı. Kariyerinin önemli bir bölümünü yurt içi ve yurt dışında NATO karargahlarında hizmet ederek geçirdi. Yurdun değişik coğrafyalarında görev aldı. 1990’da Tümgeneral rütbesiyle TSK’dan emekli oldu.

Sivil yaşamında, “Ülkeye hizmete nasıl devam edebilirim?” arayışına girdi.

Expo Channel’da, haftada bir gün yayınlanan, “Üçüncü Göz” adlı, canlı televizyon programında, güncel, ekonomi ve siyasi gelişmelerin analizini yapan dört kişilik ekipte yer aldı. Marmara ve Yeditepe Üniversiteleri’nde, beş yılı aşkın bir süre, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dersleri verdi. Yeditepe Üniversitesi’nde, Sosyal Antropoloji dalında doktora çalışması yaptı.

Özer, www.icerikfabrikasi.com sitesinde güncel olayları analiz ettiği yazılarına devam ediyor. Aynı zamanda İndeks Konuşmacı Ajansı’na bağlı olarak, tarih, siyaset ve güvenlik ana konularında profesyonel konuşmalar yapıyor.

Hayatınızın bir teşekkürü olacaksa, kime teşekkür etmek istersiniz diye sorsalar, benim bir tek yanıtım var: Mustafa Kemal Atatürk.

Bu kitabı diğer Atatürk kitaplarından ayıran özelliği adeta bir resimli roman gibi olması değil, kısa olması da… Bu kitap moda ve klişelerden uzak durduğu için; Mustafa Kemal’in ne yaptığını, niye yaptığını, nasıl yaptığını öğrenmek ve anlamayı amaçladığı için farklı.  Bugüne kadar hiç denenmemiş bir teknikle oluşturulduğu için farklı. Mustafa Kemal’i başkalarından değil, kendisinden öğrenmeyi dinlemeyi anlamayı seçtiği için farklı. Bu kitap Mustafa Kemal’in düşünce, eylem ve gerekçelerini anlamaya çalıştığı için farklı. Çünkü bu eserin temel kaynağı Nutuk.

Atatürk İndeksi, Mustafa Kemal’in, Atatürk’ü anlattığı iddialı bir araştırmadır. Atatürk İndeksi titiz ve hassas bir çalışmayla emekli general araştırmacı yazar Cemil Özer tarafından yayına hazırlandı.

Atatürk İndeksi pek çok kaygıya yanıt veriyor.

Tarih bilgisi zayıf bir halk için kolay okuma, görsel hafızasını geliştirmeyi daha çok seven okur için daha hızlı kavrama metodu.

Bir başka kaygı, tam da kendimizi evrende adeta kaybolmuş gibi hissederken, dünya üstümüze üstümüze gelirken, “Bir dakika biz kimin evladıyız!” diyebileceğimiz, gururların en büyüğünü yaşarken yelkenlerimizi cesaretle dolduracağımız bir çalışma.

Ve tabii, bir Mustafa Kemal çalışması olacak da, orada kadın değer bulmayacak?…

Bir diğer kaygı, kadının hak ettiği değeri bulamadığı ülkemizde her fırsatta onu baş tacı yapan lideri de gerekçelerini anmak ve anımsatmak gerek.

Bu çalışmasıyla hayatımıza renk katan, bize Türk olmanın ayrıcalığını tatlı tatlı anımsatan, soluk almaya da mücadeleye de devam diye cesaretlendiren Cemil Özer’e teşekkür ederiz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.