Elen

 96,00

Stok kodu: 9786254006807 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Yayınevi

Zorkal Yayın

Dil

Türkçe

ISBN

9786254006807

Yayım Tarihi

2020

Cilt

Kağıt Kapak (Paperback)

Yazar Hakkında

Ekrem Ekşioğlu

Ekrem Ekşioğlu

Ortaokul yıllarında dünya edebiyatı ile tanışan Ekrem Ekşioğlu, lise yıllarında yerel gazetelerde sanat sayfaları hazırlamaya, şiirlerini yayınlamaya başladı. Marmara Üniversitesi’nde işletme eğitimi aldı. Çeşitli dergi ve gazetelerde şiirleri, öyküleri yayınlanan yazarın ilk şiir kitabı “Kanımla Döllenen Zaman” 2008 yılında yayımlandı.Biz onu şair olarak tanısak da yaşadığı döneme tanıklığın ve taraf olmanın sorumluluğuyla yola çıkıp, 12 Eylül dönemini anlatan iki roman yazdı. Yazarın, gerçeğe dayalı kurgu olarak tasarladığı romanların ilki “Hayat Elverirse” daha önce özet olarak yayımlanmıştı. Bu defa tam metin olarak Yazardan Direkt Yayınevi tarafından yayımlandı. Dönemin ikinci romanı “Elen” ise yayına hazırlanıyor ve önümüzdeki günlerde yayımlanacak. Bu iki romanı için “ Yirmi yıl belleğimin sınırlarını zorlayan bu öyküyü dışarı atarak tanıklığın sorumluluğundan kurtulup, hayata borcumu ödedim. “ demiştir.

Hemen bütün yazdıklarında çocukluğunun geçtiği İkizdere’nin yağmur kokusunu duyabilirsiniz.

Elen, çölü yeşertecek kuyunun yerini bilen derviş bilgeliğiyle kaleme alınmış bir roman . Ancak yazar olayların önüne düşmeden, yalnızca kalemiyle izleyerek yakalamış derviş bilgeliğini. Bu da romanı hem ilginç kılmış, hem de büyülü hale getirmiş.

Elen, bitmeyen  kavganın içinde örülmüş aşk romanı aslında. Elen’le Sinan’ın aşkı! Bu roman bir solukta okunur mu? Hayır! Dilin akıcılığına, anlatımın zaman zaman gidip şiirin sınırlarına  dayanmasına rağmen hayır! Çünkü durup düşünmeniz gerekecek. Belki kendi içinizde yeni yolculuklara çıkacaksınız. Kendinizden yeni kendinize doğru yol alacaksınız belki de…

Elen’i okurken belli aralıklarla elinizden düşüreceksiniz kim bilir. Çünkü birini aramaya çıkacaksınız: İnsanı! Yazar devreye girecek bu arada ve “işe kendinizden başlayın” diye fısıldayacak yüreğinize. Size kim söyledi,  “gelip  bir bahçe aşkın tam ortasına düşün” diye!

Hayrettin Geçkin

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.