Icinde Ne Var

 32,00

Stok kodu: 978-625-7237-24-6 Kategoriler: , , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

253

Yayınevi

Yazardan Direkt Yayınevi

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-24-6

Yayım Tarihi

2021

Cilt

Kağıt Kapak (Paperback)

Yazar Hakkında

Zeynep Baykara - Betül Kollu

Uzun zamandır ilgilendiği konuları yazıya dökmeyi amaçlayan Zeynep BAYKARA, 06.01.2001 tarihinde doğmuştur. Aslen Denizlilidir. Lise eğitimini Anadolu lisesinde tamamlayıp şu anda Akdeniz Üniversitesi’nde Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nde okumaktadır. Felsefe ve bilimi harmanlayıp insan-evren ilişkisini, arkadaşı ile birlikte yazdığı ilk kitabı olan AĞ kitabının da içerisinde bulunduğu seri ile roman diliyle yazıya aktarmayı amaçlamıştır.

İlgi duyduğu konuları insanlara aktarmayı amaçlayan Betül KOLLU, 27.09.2000 tarihinde dünyaya gelmiştir. Aslen Denizlilidir. Liseyi Anadolu lisesinde tamamladıktan sonra Akdeniz Üniversitesi’ne girmiştir. Biyoloji bölümünü severek okumaktadır. Arkadaşıyla birlikte yazdığı AĞ kitabı ilk kitabıdır. AĞ kitabının da içerisinde bulunduğu seri ile insan-evren ilişkisine roman diliyle açıklık getirmeyi amaçlar.

Yaşadığı ağır travma sebebiyle travma sonrası stres bozukluğu, şizofreni başlangıcı, kronik depresyon, kişilik bozukluğu gibi ağır psikolojik sorunlarla boğuşan Nil’in; beklemediği bir anda başına gelen olağanüstü olayla zihin dünyası daha karmaşık bir hâl alır. Gözlerini kapatarak kısa sürede geçmişten, gelecekten insanların hayatlarını öğrenen başkahraman; bir yandan da yaşadığı pişmanlığın ağırlığıyla zaten zevk alamadığı hayata biraz daha küsmüş, iç dünyasıyla verdiği savaşı büyütmüştür. Her an artan pişmanlığı, olayları gerçeklikten uzak şekilde yorumlamasına sebep olur. Tanıştığı insanlardan da etkilenerek düşünce tarzında, istemli ya da istemsiz değişmeler yaşar ve hayata bakış açısı çok kısa zamanda büyük değişime uğrar. Hayatta karşılaştığı herhangi bir insanın aslında “herhangi bir insan” olarak nitelendirilmemesi gerektiğini öğrenerek olaylara daha kapsamlı bakmaya başlar. İnsanların baskılarına maruz kalmış, dışlanmış, yıpranmış insanların el değmemiş yaşamlarından birer parça öğrenen, ara sıra hislerine ortak olan kahramanımız, bu insanların hayatlarını öğrenirken büyük değişime uğrayacak.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.