İndirim!

Evrensel Senfoni

Icinde Ne Var

Orijinal fiyat: ₺ 29,00.Şu andaki fiyat: ₺ 24,00.

Stok kodu: 978-605-245-439-8 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-245-439-8

Yayım Tarihi

2019

Cilt

Kağıt Kapak (Paperback)

Yazar Hakkında

Yelda Özsunar

Yelda Özsunar

Yazar, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra aynı Üniversitede Radyoloji ihtisasını tamamladı. Avrupa ve Amerika’daki birçok önemli üniversitede çoğunluğu nöroradyoloji alanında olmak üzere klinik ve bilimsel çalışmalar yaptı. Akademik çalışmalarına devam etmekte iken çeşitli gazetelerde popüler bilim ve üniversiteler ile ilgili köşe yazıları yazdı (http://www.www. yeldaozsunar.com). Yazarın 70’e varan uluslar arası bilimsel makalesi, 1200’e varan SCI, 1600 civarında google acedemics atıfı mevcuttur.

Prof. Dr. Yelda Özsunar, halen Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji anabilim dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Yazarın bu esere konu olan popüler bilim kitabı İngilizce olarak Amazon web sitesinde, başta Amerika olmak üzere tüm dünyada İngilizce olarak ‘Universal Symphony’ adıyla satışa sunulmuştur. Müzisyen ve besteci Göksel Baktagir ile icra edilen müzikli seslendirmelers, Sptotfy, gibi dijital platformlarda amazon.com/music sitesinde edinilebilir. Bu eserler, bu kitaptaki QR kodlarnı kullanarak cep telefonlarından dinlenilebilir, siyah beyaz resimler renkli olarak izlenebilir.

İnstagram adresi: yeldaozsunar
Facebook: yeldaozsunar

Sanat ve bilimin buluştuğu müzikli popüler bilim kitabı

Bilim şarkılarla, şiirlerle, hikayelerle, resimlerle anlatılabilir, sevdirilebilir mi?

Bilimle büyülenmiş, merakının ve gerçeğin peşinden koşan, beden fotoğrafçısı bir bilim kadının bakış açısıyla nörobilim nasıl görünür?

Bu bakış açısıyla ‘Evrensel Senfoni’ ye benzeyen ‘Elektromanyetik Yelpaze’ deki dalgaların ne kadarının farkındayız?

Biz bu dalga denizine nasıl dalga gönderir, bu dalga denizinden nasıl besleniriz?

Dalgalarla, duyu organlarımız ve duygularımızla durmadan etkileşen beynimiz bedenimizi nasıl kontrol eder?

Bizi hastalandıran stres ve korkularımızla kendi kendimize nasıl baş edebiliriz?

‘Dalgalarla Evrensel Senfoni’ tüm bu sorulara güncel ve kanıta dayalı bilim eşliğinde yanıt ararken, kişiyi duygulandırıp düşündürmeyi, böylece hafızada iz bırakmayı, beden ve zihin farkındalığı yaratmayı amaçlar. Bu hedefle tıpta yer alan, kişi sağlığını koruyan veya iyileşmeye hizmet eden çok temel ve özet bilgiler yazarın bilgi, deneyim, zihin ve duygu süzgecinden geçirilerek, sanatsal yöntemler de kullanarak, örneklerle basitleştirilerek anlatılmaya çalışılır.

Bilim gerçeğin parçasıdır. İlginç ve gizemlidir. Beyin ve bedenimiz, ‘Evrensel Senfoni’nin titreşen bir enstrümanıdır. Ancak kendi tınımızı, müziğimizi evrene sunmak için bu enstrümanın özelliklerinin ve evrensel senfoninin farkında olmalıyız. Duygu ve düşüncelerimiz, bir yandan evrene DNA kütüphanemizde saklı gizemli bilgileri, notaları ve güzelliği sunarken, bir yandan da evrendeki müziği dinleyip bedeni akort eder, evrensel senfoniye uyumlandırır.

Bu eserdeki tüm şiirler, öyküler, müzikler, resimler yürekten gelen duygularla, gerçekle yoğrularak, bilim ve akıl süzgecinden geçirilerek oluşturulmuştur. Bu kitaptaki bilgi çekirdekleri sağlıklı kalabilmek veya iyileşmek için herkesin bilmesi gereken inci taneleridir.

Haydi gelin, eğlenerek, dinlenerek, duygulanarak ve düşünerek beynimizin, bedenimizin içinde neler olup bittiğini anlayalım.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.