Erdemin Rütbesi Olmaz – Bir Askerin Yolculuğu (e-Kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-605-9385-65-7-e Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

ekitap

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-65-7-e

Yayım Tarihi

2019

SampleFile

http://heryerdekitap.com/icinde-ne-var/erdemin-rutbesi-olmaz-cemil-ozer.pdf

Yazar Hakkında

Cemil Özer

Cemil Özer

Cemil Özer, ömrünün büyük bölümünü asker olarak geçirdi. Emekliliğin ardından toplumsal fayda tabanlı aktif bir faaliyet içine girdi.

1957’de Harbiye’den topçu subayı olarak mezun oldu. Harp Akademileri’nde aldığı eğitim sonucunda kurmay subaylığa yükseldi. ABD Komuta ve Kurmay Koleji ile Roma, NATO Savunma Koleji’nde eğitim gördü. Kara Harp Akademisi’nde öğretim üyeliği yaptı. Kariyerinin önemli bir bölümünü yurt içi ve yurt dışında NATO karargahlarında hizmet ederek geçirdi. Yurdun değişik coğrafyalarında görev aldı. 1990’da Tümgeneral rütbesiyle TSK’dan emekli oldu.

Sivil yaşamında, “Ülkeye hizmete nasıl devam edebilirim?” arayışına girdi.

Expo Channel’da, haftada bir gün yayınlanan, “Üçüncü Göz” adlı, canlı televizyon programında, güncel, ekonomi ve siyasi gelişmelerin analizini yapan dört kişilik ekipte yer aldı. Marmara ve Yeditepe Üniversiteleri’nde, beş yılı aşkın bir süre, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Dersleri verdi. Yeditepe Üniversitesi’nde, Sosyal Antropoloji dalında doktora çalışması yaptı.

Özer, www.icerikfabrikasi.com sitesinde güncel olayları analiz ettiği yazılarına devam ediyor. Aynı zamanda İndeks Konuşmacı Ajansı’na bağlı olarak, tarih, siyaset ve güvenlik ana konularında profesyonel konuşmalar yapıyor.

Okumaya hazırlandığınız bu kitap bir çocuğun, bundan sonraki nesiller için Boğaz’da görkemli bir yapı olmaktan öteye gidemeyecek olan, Kuleli Askeri Lisesi’nin yanlış kapısına bırakılmasıyla başlıyor. Meğer binanın ana kapısından, o binanın gerçek sahipleri olan öğrenciler giremezmiş. Roman, o çocuğun orada aldığı eğitimle evrilip, büyüyüp tümgeneral rütbesine kadar yükselerek vatanına yurdun ve dünyanın çeşitli yerlerinde hizmet verip, kaderin cilvesine bakın yanlış zamanda askerlikten ayrılmasıyla son buluyor. Kitap, yazarın samimi, sade, yalın ve anlamlı ifadesiyle sonlanıyor: “Allahaısmarladık”.

Bu kitap bir anı, bir biyografi olmanın ötesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin yapı taşlarından biri sayılan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin samimi, içten anlatımı. Bir tür özçekim diyelim. Biz okurlar için ise çarpıcı bir karşılaşma, belki de gerçeklerle çarpışma.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.