Yalın Yönetim ve Teknikleri

Icinde Ne Var

 230,00

Stok kodu: 978-605-9385-56-51 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

131

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-56-51

Yayım Tarihi

2019

Yazar Hakkında

Bahtiyar Eren

Bahtiyar Eren

1973 yılında İşviçre’de doğdu. İlköğrenimini İzmir’de tamamladı ve Maltepe Askeri Lisesi’nden 1991, Hava Harp Okulu Endüstri Mühendisliği bölümünden 1995 yılında mezun oldu. 1998-2000 yılları arasında ABD Hava Kuvvetleri Teknoloji Enstitüsünde Yöneylem Araştırması ana bilim dalında yüksek lisans yaptı. 2012 yılında Kara Harp Okulu Savunma Bilimleri Enstitüsünde yöneylem araştırması alanında doktora eğitimini tamamladı.

Yüksek lisans ve doktora tezi uluslararası akademik yayınevi olan Springer yayınevi’nin “Military Logistics: Research Advances and Future Trends” kitabının üç bölümünde yayımlandı.

2000 yılından itibaren Hv.K.K.lığı karargahında yeniden yapılandırma, vizyon ve konsept oluşturma projesinde, HvBS ERP bilgi sistem projesinde, doktrin ve alınan dersler, fonksiyonel analiz ve karar destek konularında çalıştı.

Sorumlusu olduğu “Hv.K.K.lığı Fonksiyonel Analiz Çalışma Grubu (FAÇG) Projesi”, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü’nün 2016 yılındaki Verimlilik Projesi Yarışmasında Kamu kategorisinde 3’üncülük ödülüne layık görüldü.

Amerikan Kalite Derneğinin (American Soceity of Quality-ASQ) Altı Sigma Yeşil Kuşak (Sertifika Nu.:12566), Altı Sigma Kara Kuşak (Sertifika Nu.:16389) ve Kalite Mühendisliği (Sertifika Nu.:96872) sertifikalarına sahiptir.

2013-1017 yılları arasında, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde lisans, Atılım Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans seviyesinde havacılık yönetim, bakım ve güvenilirlik, kalite, sayısal karar verme konularında Türkçe ve İngilizce dersler vermiştir. Ayrıca, MSB Savunma Sanayi ve Teknoloji Eğitim Merkezi (SATEM)’nde, MSÜ Hava Harp Enstitüsü’nde, NATO Barış için Ortaklık Eğitim Merkezi (BİOEM)’nde Türkçe ve/veya İngilizce ders/kurs vermiştir. BİOEM kapsamında, gezici eğitim timi üyesi olarak Kosova ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde ders vermiştir.

Ağustos 2017 tarihinden itibaren Kuveyt Askeri Ataşesi olarak görev yapmaktadır.

Bahtiyar Eren YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCxMmXLJBx712F9bo0AhvWrw

Bu kitapta, günümüzün popüler yönetim konularından birisi olan yalın yönetim ile ilgili sıklıkla sorulan;

 Yalın yönetim nedir? Kalite ile ilişkisi nedir?
 Yalın organizasyonların diğer klasik organizasyonlardan farkı nedir?
 Yalın organizasyonların özellikleri ve bileşenleri nelerdir?
 Ölçüt çeşitleri, bileşenleri ve yalın ölçütler nelerdir? gibi sorular cevaplanmıştır.

Ayrıca, yalın yönetim teknikleri olan
 5S,
 7/8 İsraf,
 Andon,
 Gemba,
 Takt Time,
 Heijunka,
 Kaizen ve Kaizen Event,
 Standart İş,
 SMED, Poke-Yoke,
 SMART WAY gibi teknikler detaylı olarak anlatılmıştır.

Yalın yönetim ile ilgili konular hem akademik bilgiler ışığında anlatılmış hem de günlük hayata ilişkin söz, hikaye, fıkra ile desteklenerek konuların daha kolay anlaşılması hedeflenmiştir.

Yalın yönetimdeki kavramlar anlatılırken İngilizce literatürdeki orijinal kavramı ve Türkçe karşılığı birlikte sunulmuştur. Türkçe yalın literatürde kullanılmak üzere yeni kavramlar önerilmiştir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.