Deprem ve Yapı (e-kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-625-7237-27-7-e Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-27-7-e

Yayım Tarihi

2021

Yazar Hakkında

Nejat Bayülke

1946’da İstanbul’da doğan Nejat Bayülke; 1965 yılında Robert Kolej’den, 1969 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1971 yılında yüksek mühendis olarak Türkiye ve dünyada farklı ülkelerde deprem konusunda önemli çalışmalara imza attı. 1997, 2007 ve 2018 Türkiye Deprem Yönetmelikleri hazırlama komisyonlarında görevlendirilen Bayülke’nin kaleme aldığı birçok eser bulunuyor. Deprem ve Yapı, Yazardan Direkt Yayınevi’nden yayımlanarak deprem konusuna farklı bir gözle bakmak isteyen okurla buluşuyor.

Deprem ve Yapı, depremin çok farklı bir yönünü ele alan ve anlatımıyla her kesime hitap eden bir eser. Teknik konularda bilgiler vermenin yanı sıra yapıların depremle ilişkisini irdeliyor. Okurun deprem konusunda yeni bir bakış açısıyla tanışacağı, depremle yapının savaşımında kimin galip geleceğine dair eşsiz bilgiler edineceği eser, görseller ve istatistiksel bilgilerle destekleniyor.

“Mevcut yapı depreme karşı nasıl güçlendirilir?”sorusu, özellikle deprem kuşağında yer alan bölgeler için detaylandırılmış bilgilerle tek tek yanıt buluyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.