Her Zamanlı Kadınlar

Icinde Ne Var

 65,00

Stok kodu: 978-605-9385-85-5 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

200

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-85-5

Yayım Tarihi

2020

Yazar Hakkında

Gülümsün Tansev

Uzun yıllar çeşitli firmalarda çevirmen olarak çalışan Gülümsün Tansev, emekli olduktan sonraki yaşamını tamamen yazmaya adamıştır. Öykü anlatmak, farklı yaşamların gözden kaçırılmış ayrıntılarından yepyeni kahramanlar yaratmak, yazarın üretken yaşamının en önemli parçasıdır. Daha önce yayımlanmış bir öykü kitabı ve bir de masal kitabı bulunmaktadır.

“Yazmak, hep uğraşım oldu. Edebiyat hep sığınağım… Okumak ve yazmakla geçen günlerim en güzel günlerimdi.

Öykülerimi gerçek hayatın içinden, yakın ya da uzak çevremden seçerek, yeniden kurguladım. Böylelikle hepsine kendimden bir parça katmış oldum. Öykü kişilerimin her birini sevdim ve onlara hiç kıyamadım. Başarılı olmaları için elimden geleni yaptım.

Her zaman gerçek edebiyatın gücüne inandım…”

Gülümsün Tansev’in öyküleri sıradan gibi başlayıp fantastik bir boyut kazanan; okunması kolay gibi görünse de aslında okuru farklı bir düşünce evreninin içine çeken öyküler. Yazarın ruhunu katarak zenginleştirdiği, olağanüstü olanı düşlemekten vazgeçmeyen karakterlerin yön verdiği bu hikâyelerde, gündelik yaşamın sıradanlığı, ürkütücü bir hüzünle kırılarak yer yer alışılmadık güzelliklerle dönüşüme uğruyor. Sevgiyi arayan ya da bunun özlemini çeken kişilerin, özellikle kadınların “kadınlık, annelik, aşk ve dostluk” halleri yeniden sorgulanıyor. Hikâyelerdeki kesintisiz ritim, bazı anlatıların okurun kurgusundaki devamlılığı için derin espaslar da bırakıyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.