Şimdiki Zamanın İçinde

Icinde Ne Var

 50,00

Stok kodu: 978-605-9385-84-8 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

121

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-84-8

Yayım Tarihi

2020

Yazar Hakkında

Selmin Erk

Selmin Erk

Kimya mühendisi ve eğitimci Selmin Erk, 1987 yılında Transandantal Meditasyon’la başladığı stres yönetimi yaklaşımlarını 29 yıldır uygulamakta ve uygulatmaktadır.
20 yıl eğitimci olarak çalıştıktan sonra 2010 yılında öğretmenlikten ayrılarak özel bir danışmanlık merkezinde derin dinlenme, stres ve kaygı azaltma uygulamaları eğitimi vermeye başladı.
2011 ve 2013 yıllarında Harvard Tıp Fakültesi’nde Mindfulness uygulamaları ve terapi eğitimlerini aldı.
2014 yılında Ed Halliwell ve Tessa Watt rehberliğinde Be Mindful eğitimine katıldı.
2014 yılında, Mindfulness in Schools Org’un “.b proje” eğit- meni oldu. Bu program, farkındalık derslerinin okullarda uygulanması için Cambridge, Exeter ve Oxford üniversitelerinde hazırlanmıştır. Mindfulness in Schools Organizasyonu’nun Türkiye eğitimcisidir.
2015 yılında Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi Mindfulness Tools (MBSR) eğitimini aldı.
Bu eğitim süreci içinde, Thich Nhat Hahn, Jon Kabat-Zinn, Ronald Siegel ve Florence Meleo-Meyers gibi hocalarla birlikte çalıştı.
2014 yılında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Baş- kanlığı Psiko-Sosyal bölümüyle yürütülen çalışmalarda, stres yönetimi uygulamaları (özellikle mindfulness) eğitimcisi olarak yer aldı.
Farkındalıkla stres azaltma ve dikkat eğitimi, derin dinlenme konularında kurumsal ve bireysel eğitmenlik ve danışmanlık yapmaktadır.
Bu kitap, 2010 yılından bugüne verdiği eğitimlerin ders notlarından Didem Gürzap tarafından kitap haline getirilmiştir.
Selmin Erk ayrıca Dr. Şahika Erer ile birlikte Olumlu Düşünce El Kitabı’nı (2014) yazmıştır.

DİKKAT NEREYE GİDERSE YAŞAM O YÖNDE İLERLER

Stres, kaygı ve dikkat dağınıklığı, yaşam kalitesini ve iş verimliliğini artırmak isteyen, yoğun bir çalışma veya sınav temposu içinde yaşayan günümüz insanını etkileyen sorunlar. Tüm dünyada yankılar uyandıran Mindfulness (Farkındalık) uygulamalarıyla stres, kaygı ve konsantrasyon eksikliğinin yanında uykusuzluk, sağlıksız yeme alışkanlıkları gibi başka pek çok sorunu aşabilirsiniz. Beynin işleyişinden yola çıkarak oluşturulan, Harvard, UCLA ve Oxford gibi üniversitelerin dersleri arasına giren Mindfulness programı, eğitim, iş hayatı, aile ve sosyal yaşam, ilişkiler, spor, psikoloji ve tıp alanlarında yaygın bir şekilde kullanılıyor. Türkiye’de ilk Mindfulness eğitimcilerinden olan Selmin Erk, bu değerli başucu kitabında yaşamı farkındalıkla yönetmenin inceliklerini anlatıyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.