Kariyerimde İkinci Bahar

Icinde Ne Var

 15,00

Stok kodu: 978-605-5236-16-8 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

124

Yayınevi

Günebakan

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-5236-16-8

Yayım Tarihi

2013

Yazar Hakkında

Nuray Akmeriç

Nuray Akmeriç

Nuray Akmeriç 1982’de ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve aynı yıl MENSA’da iş hayatına atıldı. MENSA’da programcı ve sistem analisti, BİMSA’da sistem programcısı olarak görev yapan Akmeriç, Software AG Türkiye’de ve Sabancı Holding-IBM ortaklığı olan l-BİMSA'da yönetim kademelerinde çalıştı. 2000-2009 yılları arasında SAS Institute Türkiye Ülke Müdürü olan Akmeriç, 2005 yılında Dünya Gazetesi tarafından verilen “Sektörlerin En Başarılı Kadınları” ödülünü kazandı. Bu dönemde, hukukçular ile bilgi teknolojisi profesyonelleri arasındaki uyuşmazlıkları gözlemleyerek başladığı yüksek lisans çalışmalarını Haziran 2009'da tamamlayarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Ekonomi Hukuku dalında yüksek lisans aldı.

2010’da bilgi teknolojisi sektöründe çoğunluğu çok uluslu şirketlerde edindiği 28 yıllık iş deneyimine dayanarak, koçluk, danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmak amacıyla Akmeriç Koçluk Danışmanlık Eğitim Hizmetleri’ni kurdu.

Akmeriç, Üst Düzey Yönetici Kariyer Koçu ve Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçu sertifikalarının yanısıra, Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından verilen Profesyonel Koç unvanına sahiptir.

Yıllar önce bir televizyon röportajı öncesi program yapımcısına, “Neden benimle röportaj yapıyorsunuz?” diye sormuştum. Yanıtı beni etkilemişti: “Siz bir kadın olarak erkek egemen bir toplumda üst düzey yönetici koltuğuna bir holding sahibinin kızı olduğunuz için değil, merdivenleri yavaş yavaş çıkarak gelmişsiniz. Şimdi bizi Anadolu’dan izleyen bir genç kız için nasıl bir umut, ne kadar güzel bir rol model olacağınızı düşünsenize.”

Profesyonel iş hayatımı noktaladıktan bir süre sonra kariyerimde ikinci baharım başladı; kendi yaşam amacım üzerinde çalışma fırsatım oldu: “Kendimi ve yaşayan tüm canlıları severek, sağlığıma dikkat ederek, yeni şeyler öğrenerek ve uygulayarak; insanlara faydalı olmak, herkes tarafından erişilebilir hizmetlerle insanların yaşamlarında fark yaratmak, tanıdığım kişilerle sağlıklı, güvenilir ilişkiler kurmak ve kâr amaçlı olmayan kuruluşlarda çocuklar ve gençler için gönüllü çalışmalar yapmak.” Eh, o zaman ben bu kitabı yazmalıydım.

Kariyerimde İkinci Bahar’ı okurken sadece kariyer öyküme değil, kendi içime yaptığım yolculuğa da şahit olacaksınız. Ve aynı zamanda; öyle dibe vurmadan, herşeyinizi kaybetmeden de kendi içinize yolculuk yapılabileceğine, yapılması gerektiğine…

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.