Kariyerimde İkinci Bahar

Icinde Ne Var

 50,00

Stok kodu: 978-605-5236-16-8 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

124

Yayınevi

Günebakan

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-5236-16-8

Yayım Tarihi

2013

Yazar Hakkında

Nuray Akmeriç

Nuray Akmeriç

Nuray Akmeriç 1982’de ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun oldu, 2009 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ekonomi Hukuku yüksek lisans derecesini, 2021 yılındaysa Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nden Felsefe lisans derecesini aldı. Profesyonel iş deneyimini, büyük çoğunluğu yönetim pozisyonlarında olmak üzere Bilgi Teknolojisi sektöründe kazanan Akmeriç, Software AG Türkiye’de ve Sabancı Holding-IBM ortaklığı olan I-BİMSA’da yönetim kademelerinde çalıştı. 2000-2009 yılları arasında SAS Institute Türkiye Ülke Müdürü olan Akmeriç, 2005 yılında Dünya gazetesi tarafından verilen “Sektörlerin En Başarılı Kadınları” ödülünü kazandı. 2010 yılında, 28 yıllık iş deneyimine dayanarak Akmeriç Koçluk Danışmanlık Eğitim Hizmetleri’ni kurdu. 2011 yılında Career Coaching Institute’tan “Certified Executive Career Coach” unvanını, 2015 yılında CRR Global’dan “Organization and Relationship Systems Certified Coach-ORSCCTM” unvanını aldı. Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF’in “Professional Certified Coach-PCC” unvanına sahip olan Akmeriç, Şubat/2020-Şubat/2022 döneminde ICF Türkiye Başkanlığı’nı yürüttü, ICF Vakfı’nın Fahri Elçisi olarak Eylül/2020-Aralık/2022 döneminde görev yaptı.

İnsanın kendisini anlaması, başına gelen veya karşılaştığı olayları anlamlandırması zaman ve emek gerektiren bir yolculuk. Bazılarımız bu yolculuğa yalnız başımıza çıkıyoruz, bazılarımız niyet edip yola çıkıyor ama yarı yolda U dönüşü yaparak yarıda bırakıyoruz, bazılarımız ise hiç çıkmıyoruz.

Ben bu yolculuğa çıkmaya 40’lı yaşlarımda niyet ettim, yola koyulmam 50’li yaşlarımı buldu. Şimdi 60’lı yıllarımı yaşıyorum ve anladım ki bu yolun bir sonu yok. Yolda bazen çok hızlı ilerliyorum, bazen geride bir şeyleri bırakmış olduğumu hatırlayarak geri dönüp geçtiğim yolları yeniden kat ediyorum. Geçtiğim yol bazen taşlı-topraklı, bazen yemyeşil, bazen yağmurlu, bazen pırıl-pırıl güneşli. Yolda gördüğüm manzara bazen içimi coşkuyla, bazen hüzünle dolduruyor, ancak çoğu zaman şaşırtıyor.

Evet yolun sonu, “ben oldum” diyeceğiniz bir son durağı yok. Ancak öğrenip cebime koyduğum şeyler öyle kıymetli ki herkes böyle bir yolculuğa çıksın, benim deneyimlediklerimi deneyimlesin istiyorum. Sonra diyorum ki herkesin yaşamı ve yürüyeceği yol kendisine özel, ben ancak ilham olabilir, yolculuk sırasında karşılaştıkları veya karşılaşabilecekleri olaylara farklı bir bakış açısıyla bakmaları için ufuk açabilirim.

Kariyerimde İkinci Bahar’ı okurken sadece kariyer öyküme değil, kendi içime yaptığım yolculuğa da şahit olacaksınız. Ve aynı zamanda; öyle dibe vurmadan, her şeyinizi kaybetmeden de kendi içinize yolculuk yapılabileceğine, yapılması gerektiğine…

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.