Yapay Zeka (e-Kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-605-9385-88-6 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-88-6

Yayım Tarihi

2020

SampleFile

http://heryerdekitap.com/icinde-ne-var/yapay-zeka-icinde-ne-var.pdf

Yazar Hakkında

Adem Eyüpoğlu

Adem Eyüpoğlu

1983 yılında Ordu´nun Kumru ilçesinde dünyaya geldi. 2000 yılında Fatsa Lisesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü kazandı. 2005 yılında İstanbul’a gelerek gazetecilik hayatına başladı. 2008 yılında ‘Dün, Kendime seni anlattım’ adlı ilk kitabını yayımladı. Adı geçen eser ile aynı yıl en iyi şiir kitabı dalında Türkiye 3.’lüğü ödülüne layık görüldü. 2009 yılında ´The International Center For Journalists´ eğitim sertifikasını alan sayılı gazetecilerden biri oldu. 2010 yılında ‘Üniversite Mezunu Çaycı Aranıyor’ adlı araştırma kitabını yayımladı. Aynı yıl Ordu Üniversitesi tarafından ´Araştırmaya Değer Yazar´ seçildi. 2011 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından ´En Merak Edilen Yazar´ seçildi. 2012 yılında ‘Dijital Kıyamet 2038’ adlı ilk bilim kurgu romanını yazdı. Edebi çalışmalarına 7 yıllık bir ara veren yazar 2020 yılında ise, elinizde bulunan eserini çıkardı. Yazar halen gençlere yön verecek yeni eserler yazmakla meşgul.

Aklın sınırlarını zorlayan; oradan gerçekliğe ulaşmak için bugüne dek gerçek sandıklarımızın pek de öyle olmadığını anlatıyor Yapak Zekâ… Adem Eyüpoğlu; bildiklerimizi bir kenara bırakıp, aslında çok da dillendirmeye cesaret edemediklerimizle yüzleşmeye davet ediyor bizi. Gerçeğin yüzüne bakabilmek için yanı başımızda soluk alıp veren tehlikeyi; tarihten sinemaya, gündelik yaşamdan sosyal medyaya kadar kapsamlı bir alanda irdeliyor.

“Korku bizim en mantıklı görünen kararlarımızı bile mantıksızlaştırabilir. Korku öyle baskın bir duygudur ki en güçlü görünen kişilerin bile karar almasını engeller. Hatta korku, biz farkında bile olmadan harekete geçerek bizi vazgeçmemiz gerekene daha da bağımlı bir hale getirir. Sizi artık yönetmeye başlayan korkularınız bir adım ötede duran huzura erişmenizi bile etkiler. Çünkü korkunun sınırları beyninizde başlar.”

Yakın gelecekte nelerle karşı karşıya olacağımızı, distopik bir kurguyla değil, gözümüzün önünde duran gerçeklerle anlatan Yapay Zekâ; vazgeçmenin, minimal ve kontrolü bizim elimizde olan mutlu bir yaşamın da sırrını veriyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.