Hatırla (Braille & Latin alfabeli iki kitap)

Icinde Ne Var

 450,00

Stok kodu: 978-625-7237-12-3 Kategoriler: , , , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

96

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-12-3

Yayım Tarihi

2021

Cilt

Kağıt Kapak (Paperback)

Yazar Hakkında

Tevfik Serhan Bora

Tevfik Serhan Bora

Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nü bitiren Tevfik Serhan Bora, farklı bir eğitim ve yaşam serüveninin ardından Milano’da tıp eğitimine devam etmektedir. Yazarın kelimelerle arasındaki ilişkiyi hiç kaybetmeden, hayatın dramatik noktalarına sarkastik bir yorum getirerek yazdığı eser; yazarın hayat, hafıza, anlam ve derinlik arayışlarının ustalıkla bir araya geldiği ve farklı başlıklarla ele alınsa da aslında her sözcüğün bir diğerini usanmadan takip ettiği bir novella olarak da okunabilir.
Yazardan Direkt Yayınevi’nden eş zamanlı Braille alfabesiyle iki kitap olarak yayımlanan Hatırla’nın kitap başına elde edilen gelirin her 3TL’si, zihinsel rahatsızlıkları bulunan öğrencilere kucak açan Suzan Ahmet Yalkın Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı’na bağışlanacaktır.

Düşlerden, hafızadan ve anılardan yola çıksa da gerçeklik durağında soluklanan, okuruna da kendi anlatısını yaratma fırsatı sunan bir ilk eser Hatırla. Yazar Tevfik Serhan Bora’nın kelimelerin sihirli gücünü sonuna dek kullandığı ve yerlerini değiştirse bile hep o asıl “mana”yı aradığı eserde hikâyeler, aforizmalar, kelamlar ve şiirler; okura bir hafıza yolculuğuna çıkma şansı veriyor.

Birbirinden farklı sanatçıların özgün desenlerinin eşlik ettiği Hatırla, yazarın anlatım zenginliği ve kelime oyunlarıyla çok katmanlı bir okuma sunuyor. Aynı zamanda Braille alfabesiyle de yayımlanarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Hatırla, yazarın yolculuğa başladığı ilk eserinin de adıyla tüm eserde ortak bir sırrı paylaşırcasına hafızanın derinliklerinde geziniyor. Üstelik her bitişte yeni bir hikâye yazması için okura kalemini de uzatarak…

Hatırla: 
“Cehennem, sadece artık kendine şaşıramadığında gelir.”

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.