Kalemime Düşen Öyküler

Icinde Ne Var

 35,00

Stok kodu: 978-605-9385-72-5 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

257

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-72-5

Yayım Tarihi

2020

Yazar Hakkında

Mine Akdemir

1960 yılında Ankara Haymana’da doğan Mine Akdemir’in eğitim yaşamı Ankara ve İstanbul’da geçti. 1983 yılında, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun olduktan sonra öğretmenlik yaptı. İstanbul ve Ankara yaşamının birbirinden farklı renkleri ile sanat tarihi eğitiminin donanımı yazınsal çalışmalarını oldukça etkiledi. İki çocuk ve üç torun sahibi, emekli bir öğretmen ve yazmaya hiç ara vermeyen yazarın, Kalemime Düşen Öyküler isimli bir öykü kitabı bulunmaktadır.

Gündüzlerin, gizini beyaz tüllerle örttüğü asûde güzeli, gecelerin kurt adama dönüştürdüğü bu şehirde, uykular hep pusudadır. Kimsenin rüyası derince değildir. Yedili tepesi, alacağına şahin gibi bekler üstlerinde. Kırık dökük hayatlar, debdebenin, ışıltı ve harala gürelenin arasına serpiştirilmiştir.

Her şeye rağmen, o yine gelene git demez. Anasından azar işitip, yine de o sıcak kucağa sığınan çocuk gibi sarmalar, tatlı sert. Kadim şehir, kendine onca cefayı reva gören sakinlerini, artık kaldıramayacağı yükün altında ezilse bile omuzlar. Bir yandan omuzlar, bir yandan aşılmaz vadiler ve kanyonlar diker önlerine, benimle yaşamak böyle bir şeydir, işinize gelirse diye.

Hayat, ara sıra sızıntılar olsa da keskin bir çizgiyle ayrılmış iki yüzünü yaşatır burada. Geçmişin sabırla ayak dirediği nâzenin ve küskün esintisi, bugünün herkesin bir şekilde kendine yaşadığı pervasızlığına boyun eğmiştir çoğu kez. Tıpkı bu yaşlı ve yorgun şehrin, yaşlı ve yorgun bu mekânı gibi.

Ey hüzün, peşimi bırakma.
      Nereden geldiğini biliyorum.
Başım gözüm üstüne.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.