İçimdeki Yaz Bitti

Icinde Ne Var

 40,00

Stok kodu: 978-605-9385-80-0 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

115

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-80-0

Yayım Tarihi

2020

Yazar Hakkında

Esra Karaduman Okay

Esra Karaduman Okay

İTÜ Matematik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aktif çalışma hayatı içerisinde yer aldı. Sayısal dünyadan ve rakamlardan ziyade sözcüklere gönül veren yazar, 2005 yılında Doğuş Üniversitesi’nde yazar İnci Aral ve yazar Enver Aysever yönetimindeki ‘Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ne katıldı. 2006 – 2009 yıllarında Remzi Kitap Gazetesi’nde röportajlar yaptı, aynı gazetede ve farklı mecralarda kitap tanıtım yazıları yazdı. Eş zamanlı olarak yazmanın, öykü anlatmanın tutkusuyla kısa ve uzun öyküler kaleme aldı. İstanbul’da yaşayan, evli ve Duru isimli bir çocuk annesi olan Esra Karaduman Okay, halen yazarlığa aynı tutkuyla devam etmektedir.

Öyküleriyle yanımızdan geçip giden, farkında olmadan gözden kaçırılan karakterlerin gerçek hikâyelerini anlatan yazar Esra Karaduman Okay, uzun zamandır beklenen yalınlıkta ve bir o kadar da çok katmanlı bir okuma sunan ilk kitapla okurlarıyla buluşuyor.

Hayatı önemseyen ve yaşamda el yordamıyla kendine yol çizen ve bir yerden hep yaralı karakterleriyle, birbirine akraba öyküler yaratan yazarın, dil ve anlatımdaki ustalığı; yer yer göze çarpan bilinç akışını kullanmadaki başarısı öyküleri bir solukta okunur kılarken, birçok noktada altı çizilecek aforizmalar taşıyor. Tanıdığımızı sandıklarımıza yeniden bakmak, zihnin tüm yaşanmışlıkları nasıl bir akıl tutulmasına çevirebildiğini görmek için günümüzde yavaş yavaş sesi kesilen öykü anlatıcılığının bu yeni ve en güzel örneği, Esra Karaduman Okay’ın üretken kaleminden daha çok hikâye okuyacağımızın da mesajını veriyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.