Ya Hayat Gerçekse

Icinde Ne Var

 15,00

Stok kodu: 978-605-9385-27-5 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

209

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-27-5

Yayım Tarihi

2017

Yazar Hakkında

Melih Özuysal

Melih Özuysal

1956 yılında Aydın’da doğdum. Lise yıllarımda şiir, oyun, öykü yazdım. Daha sonraları yazdığım karakterlerin yüzlerini merak ederek –portrelerle- resme başladım. Sonra giderek resim yazının yerini aldı. 1985’te ilk kişisel sergimle profesyonel resim hayatım başladı ve bugüne kadar devam etti. Yazma isteğim geride kaldıysa da, hiçbir zaman bitmedi.

Yazarken gerçekle gerçek olmayan arasında bir yerden bakmaya çalışıyorum. Bunun için hayallerden anılardan da yararlanıyorum. Bir olayda, olup bitenin görünüşü değil, oluşan duyguların önemli olduğunu düşünüyorum ve onun izini sürmek istiyorum. Bu biraz şiirsel, çoğu kez inandırıcılıktan uzak, biraz da belirsizlik yaratıyor. Ama bunu seviyorum. Resimlerimdeki gibi, yazdıklarımda da yanılsama oluşturmak istiyorum. Yapabileceksem, okuyucunun inanmasını değil, hayal etmesini ve duygulanmasını isterim.

Hikaye yazarken kesinlikten kaçınmaya çalışıyorum. Çünkü yanılsamanın, sanata değer kattığını düşünüyorum. Okuyucunun yazardan çok daha aşkın olabileceğini hesaba katarak, algısını bozmadan, kendi dünyasında tutmak istiyorum. Şiirsel olmasa da, hikayelerim geride düşünceler değil, şiirdeki gibi bir duygu, bir his bıraksın istiyorum.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.