Gözde Hatiboğlu Kimdir?
Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Çocuk Yılı olarak kabul edilen 1979 yılında, Kurban Bayramı’nın ilk, Ekim ayının son günü Tarsus’ta dünyaya gelmiştir. Ailesi tarafından heyecanla beklenen, ilk göz ağrısı olarak sevilen, ismi bile bu doğrultuda düşünülmüş bir çocuktur.
1985 yılında başladığı eğitim hayatı, 2004 yılında yüksek lisanla tamamlanmıştır. Okuma yazmayı öğrendiği ilk günden beri bunları kendine iş edinmiş; önce babasının kütüphanesi, sonra kendi kütüphanesi en kıymetli yeri olmuştur. Okumak, yazmak, anlamak uğraşı hep sürmüş ve sürmeye de devam etmektedir. Ortaokul yıllarının başında keşfettiği Freud, mesleki yolunu çizmiştir. Bugün de ruh sağlığı ve özellikle psikanaliz alanında çalışmaktadır.
2006 yılında ilk kitabı Aşkı Gözlerinde Bıraktım, bir hayalin gerçekleşmesi olarak yayımlanmıştır. 2008 yılında ikinci kitabı Sahibine Mektuplar yayımlanmıştır. Sevgili Burcu Güneş, 2009 yılında “Gözlerinde Bıraktım Aşkı” ve 2010 yılında “Tamamdır” şarkıları ile şiirlere bambaşka bir boyut katmıştır.