1987 yılında İstanbul Kadıköy’de dünyaya geldi. 2007 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı sene TİGSAD tarafından düzenlenen İç Giyim Tasarımcıları Yarışması’nda “Anka” teması ile hazırladığı koleksiyonuyla ilk profesyonel defilesini gerçekleştirerek 10 finalist arasından 4. oldu.
2008 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda “Beyazıt”, “Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe” adlı tiyatro oyunlarında kostüm tasarımcısı Canan Göknil ile birlikte çalışarak kostüm tasarımı asistanlığı yaptı. 2009 itibariyle tekstil sektöründeki çeşitli ihracat firmalarının yanı sıra OXXO, İPEKYOL gibi yerli markalarda moda tasarımcısı olarak çalıştı.
2019 yılında yerelde ve globalde sürdürülebilir moda haberlerinin, yeniliklerin, bireysel ve kurumsal deneyimlerinin paylaşıldığı www.surdurulebilirmodarehberi.com portalını kurdu. 2020 yılı itibariyle
anne olduktan sonra, sürdürülebilirlik ve çocuk gelişimi odaklı konulara yoğunlaştığı dönemde, merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen deprem sonrası uzun süredir yapmayı planladığı projeyi gerçekleştirmeye karar verdi. TABIA® markasını kurarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında, depremden doğrudan ve/veya dolaylı etkilenen çocuklar ve ebeveynler için; masalların iyileştirici etkisinden güç alabilmeleri, depremin çocuklar ve yetişkinler üzerinde oluşturduğu olumsuz etkilerin, pozitif bakış açısıyla evrilerek etki etmesi amacıyla “Ağacından Düşen Minik Kozalak” kitabını yazdı. Projede yer alan bebek ve çocuklar için sürdürülebilir, eğitici oyuncak, kitap ve tekstil ürünlerinin üretiminde depremzede kadınlar istihdam edilerek uzun soluklu olması amaçlanmaktadır.