İndirim!

Fark Yaratan Liderlik

Icinde Ne Var

Orijinal fiyat: ₺ 20,00.Şu andaki fiyat: ₺ 15,00.

Stok kodu: 978-605-9385-44-2 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

175

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-44-2

Yayım Tarihi

2018

Cilt

Kağıt Kapak (Paperback)

Yazar Hakkında

Erhan Tunçay

Erhan Tunçay

1961 dogumlu Erhan Tuncay, Saint Joseph Fransiz Lisesi ve Bogazici Universitesi Isletme Fakultesinden mezun oldu. 1988-1999 yillari arasinda Garanti Bankasi Genel Mudurlugunde Pazarlama’ Muhabir Iliskiler ve Kurumsal Krediler Birim Mudurlukleri gorevlerinde bulundu. Garanti Bankasi Aktif-Pasif Komitesi Uyeligi yapti. Garanti Bankasi Moskova Temsilciligi gorevini yuruttu.

1999-2004 yillari arasinda Garanti Sigorta ve Garanti Hayat/Emeklilik sirketlerinin ortak Genel Mudurlugunu yapti. Her iki sirketin yeniden yapilanmasi, organizasyon ve sureclerin yeniden duzenlenmesi, yeni urunler ve stratejilerin olusturulmasi ve bilgi islem yapisinin gelistirilmesi ve Garanti Bankasi ile etkin banka sigortaciligi uygulamalarinin yerlestirilmesi konularinda liderlik yapti.

Genel Mudurluk yaptigi sure icinde Turkiye Sigorta Sirketleri Birligi Yonetim Kurulu Uyeligi yapti.

2005-2013 yillari arasinda Turkiye Sigorta Sirketleri Birligi’ nin Genel Sekreterlik gorevini yuruttu. Sigorta Sektorunun Hukumet, Burokrasi, kamu otoritesi, sektordeki tum paydaslar ve yurt disi ile olan iliskilerini yonetti. Avrupa Sigorta Birligi’nin Icra Komitesi Uyeligi gorevinde bulundu.

Genel Sekreterlik Gorevi suresince DASK YK Bsk Yrd, T.Loydu Vakfi Bsk Yrd., Tarim Havuz Kurulu (Tarsim) YK Uyeligi, Guvence Hesabi YK Bsk Yrd, Sigorta Bilgi Merkezi, Sigortacilik Egitim Merkezi, Sigorta Tahkim Kurulu, Turkiye Motorlu Tasitlar Burosu, Turk Sigorta Enstitusu Vakfi, Turkiye Kalite Dernegi (KALDER) Yonetim Kurulu uyelikleri gorevlerinde bulundu.

15 yili ust duzey yonetici ve 25 yila yakin profesyonel calisma hayati suresince etkin yoneticilik, liderlik, satis ve pazarlama teknikleri, iletisim, risk analizi, bilanco yonetimi, etkili sunum, performans yonetimi konularinda egitimler aldi.

Genel Mudur ve Genel Sekreterlik gorevleri sirasinda konferans, seminer ve bir cok toplantida konusmaci ve oturum baskanliklarinda bulundu.

Profesyonel Yonetici Koclugu egitimlerini tamamladi.

Lider doğulur mu, yoksa lider olunur mu?

Kariyeri boyunca Garanti Bankası başta olmak üzere Türkiye’nin öncü kuruluşlarında lider yöneticilik yapan ve alanında marka profesyonellerle birlikte çalışan Erhan Tunçay, kitapta bu sorunun cevabını veriyor: “Liderlik potansiyeline sahip herkes lider olabilir!”

Bir liderin sahip olması gereken kişilik özellikleri, yetenekler ve çalışma sistemleri üzerine denenmiş yöntemler ve ikna edici yaklaşımlarla dolu bu kitap yıllar içinde edinilmiş bir hazineyi cömertçe paylaşıyor ve kesinlikle ilham veriyor.

Akın Öngör’ün Önsözüyle…

“Güçlü ve iyi liderliğin müthiş gücüne inanırım. İyi liderler kurumları, toplumu, ülkeleri… dünyayı değiştirebilirler. Kötüsü felaketlere yol açabilir. Günümüzde iyi lider eksikliğini ülkemizde ve dünyada o kadar hissediyoruz ki sürekli iyi liderler çıkmasını arzu ediyoruz.Erhan Tunçay’ın yazdığı bu kitap liderlik konusunda kaleme alınmış çok güzel bir örnek. Konuya gerçek çalışma yaşamı deneyimlerinden süzülmüş bilgiler ve izlenimlerle yaklaşmış. Bu da kitabın etkisini ve değerini arttırmış. En önemli başlıkları başarılı çalışma hayatından örnekler ile çok kolay anlaşılabilir bir dil ile anlatmış.Koç’lar ve mentorlar için de çok güzel bir kılavuz niteliğini taşıyor. Bu kitaptan çok yararlanılacağını umuyorum.’’

Y. Akın Öngör

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.