Nuray Akmeriç 1982’de ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve aynı yıl MENSA’da iş hayatına atıldı. MENSA’da programcı ve sistem analisti, BİMSA’da sistem programcısı olarak görev yapan Akmeriç, Software AG Türkiye’de ve Sabancı Holding-IBM ortaklığı olan l-BİMSA’da yönetim kademelerinde çalıştı. 2000-2009 yılları arasında SAS Institute Türkiye Ülke Müdürü olan Akmeriç, 2005 yılında Dünya Gazetesi tarafından verilen “Sektörlerin En Başarılı Kadınları” ödülünü kazandı. Bu dönemde, hukukçular ile bilgi teknolojisi profesyonelleri arasındaki uyuşmazlıkları gözlemleyerek başladığı yüksek lisans çalışmalarını Haziran 2009’da tamamlayarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ekonomi Hukuku dalında yüksek lisans aldı.

2010’da bilgi teknolojisi sektöründe çoğunluğu çok uluslu şirketlerde edindiği 28 yıllık iş deneyimine dayanarak, koçluk, danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunmak amacıyla Akmeriç Koçluk Danışmanlık Eğitim Hizmetleri’ni kurdu.

Akmeriç, Üst Düzey Yönetici Kariyer Koçu ve Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçu sertifikalarının yanısıra, Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından verilen Profesyonel Koç unvanına sahiptir.