23 Şubat 1972 Ankara doğumluyum. Lise öğrenimimi İstanbul Ümraniye Lisesi’nde tamamladıktan sonra, babamın emekliliğinin ardından İzmir’e taşındık. İzmir’de estetisyenlik kurslarını tamamlayıp, estetiysen olarak çeşitli güzellik salonlarında çalıştım. Açık Öğretim Fakültesi Ekonomi Bölümü 2.sınıfa kadar devam ettim ve 2006 yılında Hollanda’ya yerleştim.

2007 yılında benim en değerli varlığım ve aynı zamanda da öğretmenim olan oğlumu kucağıma aldığımda, içimde ilk kez derin bir sorunun, verilemeyen cevabını arayan olduğumun hüznünü hissettim. Peki, ben gerçekte kimdim? Ve neden bu yaşamdaydım? Eğer yaşam içinde olmayı seçtiysem, o halde benim ben oluş amacım neydi?

Çeşitli kişisel gelişim seminerlerine katıldım. Sertifikalar aldım ve hiçbirinin bana beni veremeyeceğini yaşam içerisinde yaşayarak öğrendim. Zihinde ne kadar bilgi varsa, o kadar da kendinden uzağa, gurbete düşüleceğini; düşe kalka öğrendim yine. En kolay olanın, bilgi ile sahte bir “buluş” ve “oluş” haline dönüşmek olduğunu; en zor olanın ise, neye dönüşeceğinin en ufak bir hesabını yapmadan, yaşadıkların ile bilip, bildiklerini uygulayabilen olarak adım adım ilerleyebilmek olduğunu da öğrendim.

“Oluş”, daima kendiliğinden gelir. Önce kendine doğar, sonra kendine büyürsün. Her büyüyüşün yeni bir “hal” olup, dışta görünür…

Yaşam, öz varlığının bilinci ile bir oluncaya kadar, dünya üzerinde kendini bilebilmek için yollara düştüğün bir maceradır. Aslında, nefes almaya başladığım andan itibaren yolculukta olduğumu; nefes alamayacak kadar acılar içinde yere düştüğümde anladım. Düştüğüm yerde ise, “Aşk” beni buldu ve ben, bulduğum Aşk’ın sadece küçük bir damlası ile kimi zaman beş adım ileri, kimi zamansa on adım geriye yürüdüm. Gün geldi, vakit doğruluk ile çınladı ve nereden geldiğimi unutmamak için ardıma bakarak düştüm derviş misali yollara…