1942 yılında Ankara’da doğdu.

Çocukluğu, babasının görevi nedeni ile gittikleri Turhal Şeker Fabrikası’nın doğayla içi içe ve modern ortamında geçti. 1954 yılında Turhal Şeker İlkokulu’ndan mezun oldu. Aynı yıl Kayseri Şeker Fabrikası’ndaki yeni bir görev sebebi ile Kayseri’ye taşındılar. İlk gençlik yıllarını ve eğitiminin devamını bu özel ortamda geçirdi. 1957 yılında Kayseri Kız Orta Okulu’ndan mezun oldu. 1958 yılında evlendi, bu evlilikten iki kız çocuğu ve sonrasında bir erkek torunu oldu.

Hayatının en önemli amacı çocuklarının kendisinden farklı olarak eğitimlerine devam etmeleri ve birer meslek sahibi olmalarıydı. Bu sebeple onların eğitimleri ile ilgilenmeye, onları desteklemeye ve yardımcı olmaya daima öncelik verdi. Hayatı boyunca, insan psikolojisiyle ilgilendi ve anlamaya çalıştı. Bu konuda pek çok kitap okudu ve pek çok kaynak araştırdı.

Çocukluğundan beri doğaya, estetik değerlere duyduğu ilgi, hayatında el sanatlarının farklı dallarında yaşam buldu. Hayatın güzel taraflarını görmek ve bu güzellikleri çoğaltarak paylaşmak üzerine kurduğu yaşamına İstanbul’da devam etmektedir.