Memurun Mirası (e-kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-625-7237-26-0-e Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-26-0-e

Yayım Tarihi

2021

Yazar Hakkında

Recep Şenyüz

Recep Şenyüz

03.12.1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Recep Şenyüz; önce Cerrahpaşa Hobyarlı Ahmet Paşa İlkokulu’nda, daha sonra Esenler Ressam Şevket Dağ İlkokulu’nda okudu. Ortaokulu, Esenler Hasip Dinçsoy’da, liseyi ise Esenler Lisesi’nde, 1980-1981 döneminde bitirdi. Askerliğini Bahriyeli olarak, 1983 -1985 yılları arasında tamamladı. 1986 yılında Eminönü Belediyesi’ne memur olarak girdi.1994 yılında, Yakuplu Belde Belediyesi’nde Kurucu Hesap İşleri Müdürü olarak görevlendirildi. Memuriyete devam ederken 1998 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde; önce 2 yıllık Mahalli İdareler Bölümü’nü ve ardından 4 yıllık İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi’ni 2003 yılında bitirdi. Aynı yıl evlendi; 2008 yılında oğlu Can Şenyüz, 2010 yılında kızı Bahar Şenyüz dünyaya geldi. 2012 yılında, beyninde pıhtı atması sonucunda, 3 ay yoğun bakımda yattı; sol tarafı felç kaldı. Hastalığı döneminde, çocuklarına hayatımdan kesitler anlatırken bunları kitap hâline getirmeye karar verdi. Kitabı, sol elini tam olarak kullanamadığı için tek elle yazdı. Şu anda hâlâ Şişli Belediyesi’nde Uzman olarak görevine devam etmektedir.

Ailesiyle son yaptığı Bursa gezintisindeki mutluluğu ve dinginliği, her olumsuzluğa rağmen onurluca geçirilmiş bir yaşamın, haksızlıklara karşı savaşla geçmiş bir memurun yaşamının değerine vurgu yapan Memurun Mirası; İstanbul’da geçen çocukluğunun büyülü nostaljik hatıralarıyla ve okul hayatı, devrimci hareketlerle tanışma gibi iş hayatından önceki zamanlarla başlıyor. Ardından naif bir yaşam öyküsünün dehlizlerinde dolaşıyor.

Memurun Mirası; memurluk ve sendika çalışmalarında tanıdığı, dost olduğu insanlarla özveri ve vefa temelli ilişkilerini; evlenirken ve hastalık zamanlarında yanında olan, onu yalnız bırakmayan insanları, çocuklarına ve sonraki nesillere daha yaşanabilir bir ülke bırakmak için onurlu bir yaşamı nasıl sürdürdüğünü, kimi tarihi önemli kişiliklerin (Mandela gibi) yaşamlarından da örnekler vererek anlatıyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.