Oğuz Kağan’ın Uzaylı Ataları – Cilt I (e-kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-605-06866-4-7 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Sadık Yayınevi

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-06866-4-7

Yayım Tarihi

2021

Yazar Hakkında

Hasan Er

Hasan Er

2 Ağustos 1954 tarihinde, zerre örneği; bana açılan dünya kapısından içeriye girerek, İstanbul Boğazı’nın incilerinden Paşabahçe’ye konmuşum. İstanbul’un en eski ilkokullarından biri olan Paşabahçe İlkokulu’nda, beşinci sınıfa kadar okudum. İstanbul’daki Maçka İlkokulu’ndan ve sonrasında Nilüfer Hatun Ortaokulu’ndan mezun oldum. Kabataş Erkek Lisesi’nde, eğitim hayatımın köşebaşları olan Edebiyat Öğretmeni Oktay Tuncer ve Biyoloji Öğretmeni Zeria Bali ile ömür çizgimin kesişmesi; en büyük şanslarımdan biri olmuştur.
Onlar, eğitimin; öğretimden çok daha değerli ve sorunları çözmede tek yol olduğunu… Bireysel onurumuzu, diğer insanların onuruyla nasıl bütünleştirip; duygudaşlık kurabileceğimizi… Son sebebe takılmayıp kök nedenlere ulaşmanın yollarını… Eşya ve doğa ile bütünleşip çevreci olabilmeyi… Tükettiğinden daha fazla üretmenin kutsallığını… Emeğe, toprağa, vatana saygıyı… Hangi konuda hangi haklara sahip olduğumuzu bilmenin yollarını… Kimseyi kullanmama yanında, kendimizi de kullandırtmamayı… Hangi makamda olursak olalım, zor işleri kolaylaştıracak sistemler getirmemiz gerektiğini… Savunma dışında, kavga etmemeyi… Kısacası vakarlı olabilmeyi, beynimize nakşettiler.
Yazmış olduğum şiir, deneme yazıları ve romanda; onların izleri yoğundur. 1971 Yılında girdiğim İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Fakültesi’nden, 1975’te Gemi İnşaatı ve Makine Mühendisi olarak mezun oldum. Yarımca-İzmit’te bulunan Marmara Tersanesi’nde, askere gidinceye kadar çalıştım. Askerliğimi 1977-1978 yılları arasında yedek subay olarak, hücumbot bakımlarının yapıldığı, Erdek Taş Havuzu’nda yaptım. 1978-1996 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayii Camialtı ve Haliç Tersaneleri’nin çeşitli birimlerinde yöneticilik yaparak, emekli oldum. “TÜDET Teknik Danışmanlık Firması”nda; proje-kalite-termin konularında “supervisor” olarak çalıştım. Burada en son; Norveç’te çalışacak olan” ROVI ve ROVII” adlı, Bilimsel Araştırma ve Sismik Gemileri’nin inşaatında; mal sahibi adına takip ve düzeltmenlik yaparak, gemileri teslim ettim. 2011- 2015 Yılları arasında, Türk Loydu'nda çalıştım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Bu bir bilim kurgu roman…

Ancak romanda; Dünya insanları özellikle Türkler ile uzaylı soydaşlarının yaşamları arasındaki büyük seviye farkı, her alanda incelenmekte ve gerekçeleriyle eleştirilmektedir. Bu nedenle kitabımı “Eleştirel bilim kurgu roman” olarak da adlandırabiliriz.

CIA raporlarına da giren 25 Mart 2015 tarihli gerçek gazete haberlerinde; iniş yapan UFO’larının yakınında bulunan uzaylıların, Alpha Centauri Yıldız Sistemi’nden geldiği ve kendi aralarında Türkçe konuştukları tespit edilmiştir.

Çin’deki Türk Piramitleri başta olmak üzere eski yapılar ve yazıtlar; Türkler’in ve Türkçe’nin kökeni olarak, Mu Medeniyeti’ni işaret etmektedir.

Türkler’in Mu Kıtası’ndan önce de başka bir yerleşkesi ve vatanı var mıydı? VARSA NERESiYDİ ?..

Romanda; Kızları arkeolog olan entelektüel bir Türk aile, Dünya’ya seviye atlatmaya karar veren, soydaş uzaylılarlarla karşılaşır. Ancak zeki sürüngen uzaylılar, onları engellemek ister.

Vatikan’ın gizli geçidi Passetto di Borgo’dan, soydaş uzaylıların yaşadığı Alpha Centauri Yıldız Sistemi’ndeki Türük Gezegeni’ne kadar uzanan olaylar dizisi devam eder.

Beyin güçlerini kullanabilen bu soydaş uzaylılar, çevreci bilince de sahiptir. Öyle ki kahramanlarımızı ağaçla, dereyle, kediyle ve hatta lastik bir poşet etrafındaki kararmış toprak tabakasıyla konuştururlar.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.