İndirim!

Saha Çizgisi (e-Kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

Orijinal fiyat: ₺ 5,00.Şu andaki fiyat: ₺ 1,00.

Stok kodu: 978-605-9385-00-8 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

24

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-00-8

Yayım Tarihi

2016

SampleFile

http://heryerdekitap.com/icinde-ne-var/saha-cizgisi-icinde-ne-var.pdf

Yazar Hakkında

Caner Özdurak

Caner Özdurak

Çocukluk ve ilk gençlik yıllarının geçtiği Kırklareli gibi küçük bir şehirde, derdini anlatmak için kalem ve kağıtla dost olur. Bu iki dostuyla kimi zaman yazı yazan, kimi zaman resim çizen Caner, yazı ve resim arasında tercih yapamayınca çareyi çizgi roman çizmekte bulur. Dokuzuncu sanat olarak nitelendirilen çizgi roman sanatı için “Resim ve yazının kesiştiği en üst nokta” tanımını yapan Caner’in, 15 yıldır çizmeye devam ettiği Dehliz adlı çizgi roman fanzini bu kalemlerin aşırı çalışmalarının bir ürünü. 2010 yılında Amerikan Futbolu İllüstratorü adlı köşesinde NFL ve TAFL’deki gelişmeleri kendine özgü çizgileriyle yorumlayan Caner, 1998 yılından itibaren Dehliz, Saklı Kent, Karakalem (Heavy Metal illüstrasyonları), Pentagram adlı fanzinleri çıkardı. 10 Cent Tales, Klan gibi fanzin çizgi romanlarında da konuk çizer olarak yer alan Caner, profesyonel olarak da Galatasaray Resmi Dergisi, Gelin Dergisi, Davetsiz Misafir, Patatez, Gargi, Gölge e-dergi, Hayatım Futbol e-dergi, Hardal ve Futbol Extra gibi dergilerde çizimleriyle yer aldı.

Art of CÖ logosu altında bağımsız çizgi roman yayınlarına devam eden Caner şimdiye kadar Karıncayiyen 1-2, Saha Çizgisi 1-2 ve Dehliz Koleksiyon sayılarını çıkardı.

Bütün bu çizim geçmişiyle çok uyumlu (!) bir şekilde Caner, sırasıyla 2002 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi, 2007 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi – İktisat, 2010 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi – Uluslararası Finans ve 2018 yılında Yeditepe Üniversitesi-Finansal İktisat bölümlerinden mezun olmuştur.

Saha Çizgisi, başta Türkiye olmak üzere tüm dünyadan çeşitli spor olayları ve kişilerini resimleyen, 2012 Eylül ayında Galatasaray Resmi Dergisi bünyesinde başlayıp, Futbol Extra ve Hayatım Futbol gibi dergilerde de yayınlanan bir köşeydi. 2015 itibariyle herbiri farklı alanlarda kurumsal hayatlarını sürdüren yazar kadrosuyla, güncel spor gelişmeleri üzerine analiz ve yorumlar yapan, futbolu skor için değil oyun içi güzellikleri için takip eden bir muhabbet paylaşım platformu haline geldi.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.