Beni Melamet, 1966 yılında İzmir’de doğdu. Orta ve Lise eğitimini Fransız okulunda tamamlayan yazar, tüm lise eğitimi süresince kompozisyon ve edebiyat dersinde on üzerinden üçü hiç geçememiş olmanın verdiği kaygıyla mühendislik alanında ilerlemenin insanlık adına daha hayırlı olacağını hissetmiş ve İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünü bitirip ardından yurtdışında aynı bölümün yüksek lisansını da tamamlamıştır. Kariyerinin 15 yılı boyunca girişimci olarak kendi şirketinin yöneticiliğini yapmıştır. Sonrasında yeniden profesyonel hayata geçip sürekli her hafta gerçekleştirmek durumunda olduğu seyahatlerini tatlı bir mizah dili ile minik yazılara dökmüş ve bunları çekmiş olduğu fotoğraflarla sosyal medyada paylaşarak takipçi kitlesinin ilgisini çekmiştir. Sosyal medyada onu çok sevenleri bir kitap yazması için ilham kaynağı olsalar da Beni Melamet uzun bir süre içinde hala lise boyunca kompozisyondan almış olduğu notların vermiş olduğu özgüven eksikliğiyle bu konuda bir adım atmamıştır!
Ancak Pandemi süreci boyunca instagramda başlayan birkaç paragraf paylaşımı sonrasında yazmaya doğal akışıyla ve sonunu hiç öngörmeden bütün doğallığıyla devam etti ve bu ilk kitabı bu şekilde çok kısa bir sürede ortaya çıkmış oldu.
Yazarın en çok sevdiği kelime “Hayal” olup sonuna kadar inandığı düşüncesi de şu oldu: “Bir hayaliniz olsun! Çünkü bu hayalinizin ruhunuzda ve kalbinizde yaratmış olduğu enerjiyi evrene yaymanız durumunda evren mutlaka bu hayalinize ulaşmanızı sağlayacaktır! Hiçbir şey için geç değildir. Yeter ki o ilk adımı atın.”