Geldim / I Arrived

Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-605-9385-79-4 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

105

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe / İngilizce

ISBN

978-605-9385-79-4

Yayım Tarihi

2020

Yazar Hakkında

Rukiye Öztaş Cesur

İzmir doğumlu şair, Rukiye Öztaş Cesur lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Ankara Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra eğitim sektöründe uzun yıllar çalıştı. Eğitimcilik, farklı kentlerin yaşamına kattığı değerler ile birlikte edebiyatın içerisinde yer almayı seçti. Halen öğretmenlik yapmaya ve yaşamın tam içinden, geçmiş ve gelecek arasında adeta bir ayna ile birbirine temas eden şiirlerini yazmaya devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Geldim, Rukiye Öztaş Cesur’un İstanbul atmosferi, yaşamın bin bir hali ve bu halden ayna tutulan farklı yüzler arasında hikayeler anlattığı şiirlerinden oluşan bir ilk kitap. Eğitimci olan ve dilin sınırlarını çok iyi bilen şair, Geldim’de kent manzarasını arka planda tutarak, bazen ona methiyeler düzerken bazen de olan bitenin tanıklığı için hesap soruyor. Lirik bir anlatım, kesintisiz ve müzikli bir kurgu ile ilerleyen kitap, şiirin günümüzde hala en etkili “insanı insana anlatma sanatlarından biri” olduğunun da anımsatmasını yapıyor.

Yazardan Direkt Yayınevi bünyesindeki ilk şiir kitabıyla okurlarıyla buluşan Rukiye Öztaş Cesur, zamana yayılmış, farklı dönemlerden derlediği şiirlerini günümüzün modern duygu durum arayışına da çok iyi uyumlarken yola şiirle devam etmenin sırlarına dair ipuçları veriyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.