2 Ağustos 1954 tarihinde, zerre örneği; bana açılan dünya kapısından içeriye girerek, İstanbul Boğazı’nın incilerinden Paşabahçe’ye konmuşum. İstanbul’un en eski ilkokullarından biri olan Paşabahçe İlkokulu’nda, beşinci sınıfa kadar okudum. İstanbul’daki Maçka İlkokulu’ndan ve sonrasında Nilüfer Hatun Ortaokulu’ndan mezun oldum. Kabataş Erkek Lisesi’nde, eğitim hayatımın köşebaşları olan Edebiyat Öğretmeni Oktay Tuncer ve Biyoloji Öğretmeni Zeria Bali ile ömür çizgimin kesişmesi; en büyük şanslarımdan biri olmuştur.
Onlar, eğitimin; öğretimden çok daha değerli ve sorunları çözmede tek yol olduğunu… Bireysel onurumuzu, diğer insanların onuruyla nasıl bütünleştirip; duygudaşlık kurabileceğimizi… Son sebebe takılmayıp kök nedenlere ulaşmanın yollarını… Eşya ve doğa ile bütünleşip çevreci olabilmeyi… Tükettiğinden daha fazla üretmenin kutsallığını… Emeğe, toprağa, vatana saygıyı… Hangi konuda hangi haklara sahip olduğumuzu bilmenin yollarını… Kimseyi kullanmama yanında, kendimizi de kullandırtmamayı… Hangi makamda olursak olalım, zor işleri kolaylaştıracak sistemler getirmemiz gerektiğini… Savunma dışında, kavga etmemeyi… Kısacası vakarlı olabilmeyi, beynimize nakşettiler.
Yazmış olduğum şiir, deneme yazıları ve romanda; onların izleri yoğundur. 1971 Yılında girdiğim İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı Fakültesi’nden, 1975’te Gemi İnşaatı ve Makine Mühendisi olarak mezun oldum. Yarımca-İzmit’te bulunan Marmara Tersanesi’nde, askere gidinceye kadar çalıştım. Askerliğimi 1977-1978 yılları arasında yedek subay olarak, hücumbot bakımlarının yapıldığı, Erdek Taş Havuzu’nda yaptım. 1978-1996 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayii Camialtı ve Haliç Tersaneleri’nin çeşitli birimlerinde yöneticilik yaparak, emekli oldum. “TÜDET Teknik Danışmanlık Firması”nda; proje-kalite-termin konularında “supervisor” olarak çalıştım. Burada en son; Norveç’te çalışacak olan” ROVI ve ROVII” adlı, Bilimsel Araştırma ve Sismik Gemileri’nin inşaatında; mal sahibi adına takip ve düzeltmenlik yaparak, gemileri teslim ettim. 2011- 2015 Yılları arasında, Türk Loydu’nda çalıştım. Evli ve iki çocuk babasıyım.