Işıl Işık, 1965 yılında Bartın’da doğdu. İ.Ü. Kimya Mühendisliği’nde okudu. Tekstil ticareti ve imalatı, yurt dışı eğitim danışmanlığı ve otelcilik yaptı. Bartın Turizm Derneği, Bartın Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu kurucu üyelerinden biri olup, Küre Dağları Milli Parkı projesinde gönüllü olarak yer aldı.

“Esin kaynaklarım” dediği iki kız çocuğunun annesidir.

Çeşitli okul ve atölyelerde Pazarlama, Yazarlık, Senaryo, Televizyon Gazeteciliği, NLP, Eğitim Yazma Sanatı ve Etkili İletişim, Sosyal Hizmetler vb. odaklı eğitimler aldı.

Semizotu Bilgesi (Roman), Yazar’sın! adlı (Kişisel Gelişim) kitapları 2018 yılında, A7 Kitap Yayıncılık tarafından yayımlandı.

“Yazar’sın!” adını verdiği bir eğitim programı tasarladı. Etkili İletişim ve Yaratıcı Yazı Yöntemleri içeren eğitimi, İstanbul, Antalya, Bartın, İzmir, Ankara ve Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleştirdiği atölyelerde yazar adayları ile paylaşmakta. Aynı zamanda, bir kitabın kurgu aşamasından yayımlanma sürecine değin “Yazar Antrenörlüğü ve Geliştirici Editörlük” yaparak yazar adaylarına eşlik etmekte.

“Aret Vartanyan Yaşam Atölyesi”, Antalya, Ankara, İzmir, Bartın ve Türkiye’nin birçok yerinde, yazının iyileştirici gücünün de deneyimlendiği, temel olarak etkili iletişim ve yaratıcı yazı yöntemleri içeren yazarlık atölyeleri gerçekleştirmekte. Aynı zamanda, yazarlara, kurgudan yayınevi sürecine kadar eşlik ederek rehberlik ve danışmanlık yapmakta.

Metinler-arası okumalarla, yazma edimiyle ve yazar adaylarını cesaretlendirip güçlendirmeyle biçimlenmiş bir yaşam sürmekte…