Semizotu Bilgesi (e-Kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.

 25,00

Stok kodu: 978-605-9385-71-8 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-71-8

Yayım Tarihi

2020

Yazar Hakkında

Işıl Işık

Işıl Işık

Işıl Işık, 1965 yılında Bartın’da doğdu. İ.Ü. Kimya Mühendisliği’nde okudu. Tekstil ticareti ve imalatı, yurt dışı eğitim danışmanlığı ve otelcilik yaptı. Bartın Turizm Derneği, Bartın Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu kurucu üyelerinden biri olup, Küre Dağları Milli Parkı projesinde gönüllü olarak yer aldı.

“Esin kaynaklarım” dediği iki kız çocuğunun annesidir.

Çeşitli okul ve atölyelerde Pazarlama, Yazarlık, Senaryo, Televizyon Gazeteciliği, NLP, Eğitim Yazma Sanatı ve Etkili İletişim, Sosyal Hizmetler vb. odaklı eğitimler aldı.

Semizotu Bilgesi (Roman), Yazar’sın! adlı (Kişisel Gelişim) kitapları 2018 yılında, A7 Kitap Yayıncılık tarafından yayımlandı.

“Yazar’sın!” adını verdiği bir eğitim programı tasarladı. Etkili İletişim ve Yaratıcı Yazı Yöntemleri içeren eğitimi, İstanbul, Antalya, Bartın, İzmir, Ankara ve Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleştirdiği atölyelerde yazar adayları ile paylaşmakta. Aynı zamanda, bir kitabın kurgu aşamasından yayımlanma sürecine değin “Yazar Antrenörlüğü ve Geliştirici Editörlük” yaparak yazar adaylarına eşlik etmekte.

“Aret Vartanyan Yaşam Atölyesi”, Antalya, Ankara, İzmir, Bartın ve Türkiye’nin birçok yerinde, yazının iyileştirici gücünün de deneyimlendiği, temel olarak etkili iletişim ve yaratıcı yazı yöntemleri içeren yazarlık atölyeleri gerçekleştirmekte. Aynı zamanda, yazarlara, kurgudan yayınevi sürecine kadar eşlik ederek rehberlik ve danışmanlık yapmakta.

Metinler-arası okumalarla, yazma edimiyle ve yazar adaylarını cesaretlendirip güçlendirmeyle biçimlenmiş bir yaşam sürmekte…

En sevdiklerimiz, en acımasız eleştirmenimiz ve hatta bazen cezamız olup, hayat boyu toplamaya çalıştığımız aferin sepetini boca ettirirler bazen. Biz ise adab-ı muaşeret bilen, kan kussa ‘kızılcık şerbeti içtim’ diyebilen bir riya nesliyiz. Gazabını sağa sola saçmak adetimiz değil, bir abalıya vurulacaksa bu kendimiz olmalıyız. Başlarız ‘nerede hata yaptım’ diye didiklemeye. Kendini sevmek fitratımızda yok!

Parçalansak, yırtınsak bu sorunun yanıtı yok. Hata da yok hata yapan da…

Aşk, anne, arkadaş, eski eş, iş kadını olmaya çalışırken kaybettiği benliğiniz arayan Rüya’nın “ya tutarsa” diyerek girdiği, “Farkındalık Taşlarıyla” döşenmiş şifa yolundaki dönüşüm hikayesi…

“İnsanoğlu bütün lağım sularını denize akıtmak için zamanı ve enerjisi olan, sonra da gidip o denizde yüzen tek yaratıktır.” Miles Kington

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.