Bir Baloncuk Patladı

Icinde Ne Var

 43,00

Stok kodu: 978-605-9385-98-5 Kategoriler: , , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

425

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-98-5

Yayım Tarihi

2020

Cilt

Kağıt Kapak (Paperback)

Yazar Hakkında

Burçin Sözmen

Burçin Sözmen

23 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da doğdum. Aydın’da ön lisans, pazarlama bölümünü kazandım ve okulun eğitiminden memnun kalmadığım için ilk yılın sonunda yatay geçiş yaptığım Isparta’da pazarlama eğitimimi tamamladım. Öğrenimimi 2015 yılında dikey geçiş ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi’nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamladım. O dönem annemin geçirmiş olduğu beyin kanaması nedeniyle Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimimi yarıda bıraktım. Bu nedenle de öğretmenlik hayalimi gerçekleştiremeyip kariyerime insan kaynakları alanında devam ettim. 2017 yılında Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Sertifika Programı’nı bitirdim. Yaklaşık 5 yıldır da insan kaynakları profesyoneli olarak çalışıyorum.
Birçok topluluk ve kurumda, özellikle çocuklara yönelik gönüllü, sosyal sorumluluk projelerinde aktif görev alıyorum. Araştırmalar yapmayı ve üzerine yazılar yazmayı çok seviyorum. İlkokulda tuttuğum günlükler ve yazdığım şiirlerle; lisede felsefe kulübünün başkanlığını yaptığım dönemde, okul dergisine yazılar yazarak ilk amatör deneyimime başladım. Edebiyat, felsefe ve psikoloji üzerine araştırmalar yapıp teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyorum. Çalıştığım sektörden de kaynaklı olarak yazılıma büyük ilgim var.
Ayrıca, fotoğraf çekmek ve müzik dinlemek ise benim için bir tutku. Özellikle pikap ve plaklardan dinlemeyi çok seviyorum.

Bir ailenin yaşamı, hiç de masum olmayan o “baloncuk” sözcüğü ile alaşağı olurken endişe ve umut arasında geçen zamanın içinde, bir yerlerde yeniden başlamayı öğretiyor. Kendi sınırlarından emin, ailesine koşulsuz bir sevgiyle bağlı Zeynep’in hikâyesinde, cesaretin ve asla vazgeçmeyişin arasına daha fazlası olamaz, sanılan korkular giriyor. “Beklemenin cehennem olduğunu bilenler, bir yandan da zaman her şeyin ilacı diyorlardı. Bu nasıl bir ironiydi peki? İnsan neden kendisine dürüst olamıyordu ya da ne zaman yeterince dürüst kalamıyordu? Boşluğa bırakılan milyonlarca cevapsız soru, aldığınız her bir tokat darbesi oluyordu. Sizi bir yandan sarsıyor ama asla tam anlamıyla da kendinize getirmiyordu. Siyahı siyah mı yok edecekti?” Bir Baloncuk Patladı – Ne-densiz Soru(n)lar, hayatının baharında yeni sorular sormayı öğrenen ve aldığı yanıtlarla yaşamını yeniden şekillendiren Zeynep’in ve her şeye rağmen umudu canlı tutmanın yolunu el yordamıyla keşfetmenin duygu yüklü anlatısı. Başına gelenler ve altından kalkmanın pek de kolay olmadığı günler, geceler arasında birbirine hiç benzemeyen suretlerde aşkı keşfederken büyümenin de bambaşka bir halini deneyimliyor.

“Deniz fenerleri olmasaydı, gemiler bir gözün göremeyeceği bu karanlık sulara nasıl çıkacaktı? Bu yüzden deniz fenerlerinin insanı rahatlatan bir yanı oluyordu. Bunun yanında insanın içindeki kandili yakmak, denizleri aydınlatmak kadar kolay olmuyordu. Poyraz da ben de belki çok karanlık sularda çok gemilere ışık olmuştuk ama ışığımız bir tek kendi içimizdeki kandilleri yakmaya yetmemişti.”

Sayfalar arasında ivmesi bir an düşmeyen, birbirinden derin sorular soran Bir Baloncuk Patladı – Ne-densiz Soru(n)lar okurun da yaşamın farklı bir yüzüne, hiç bakmadığı gözlerle bakmasını sağlayacak.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.