Hayat Yağmurda Yürümek Gibidir

Icinde Ne Var

 65,00

Stok kodu: 978-625-7237-20-8 Kategoriler: , , , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

200

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-20-8

Yayım Tarihi

2021

Yazar Hakkında

Reha Tanör

Reha Tanör

1947 yılında İstanbul'da doğan Reha Tanör, Galatasaray Lisesi'ni ve İstanbul Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Türkiye’de tarıma dayalı sanayi’nin ve ilk ihracat seferberliğinin öncülerindendir. Galatasaray ve Marmara Üniversitelerinde yüksek lisans dersleri veren Tanör’ün hukuk, iktisat ve finans alanlarında yayınlanmış kitapları ve bilimsel makaleleri vardır.2003 yılından beri Garanti Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte olup, yaşama ve lezzete dair bir gurme olarak, keyifli anlatımıyla yazmaya devam etmektedir.

Levrek Buğulama Da İstemeyin Ama’nın yazarı Reha Tanör’ün özgün ve sıra dışı kaleminden Hayat Yağmurda Yürümek Gibidir,okuru keyifli bir anlatımla bambaşka bir yaşam deneyimine davet ediyor. Yaşam sanatçısı ve sohbet ustası Tanör’ün anlatı evreninde, gerek yaşamından mizahi kesitler gerekse her yaşa hitap eden, zengin bir deneyim gizli. Yazarın sohbetine, eşsiz sofralarına ve yolculuklarına dâhil olmak için sayfalar arasında gezinmek yetiyor
Engin bir hayat tecrübesi ve entelektüel birikimle dolu olan hemen her hikâye, âdeta sinematografik bir gerçeklikle canlanıveriyor. Sahiciliği, edebi bir anlatımla birleştiren eserde, farklı konuların uyum içinde bir bütünlüğüne göze çarpıyor.
Capri’nin kızıl mehtabında Peppino di Capri’nin mırıldanmaya başladığım ünlü şarkısı Luna Caprese’yi biraz yüksek tondan mırıldanmış olmalıyım ki, önce yan masalar ardından da bahçe lokantasında ne kadar müşteri varsa bana katıldı. Aşağıda Akdeniz, yukarda biz, dalgalar, şaraplar ve şarkılarla muhteşem bir koro oluşturduk. Bizi yolcu ederken patron kulağıma eğildi,
“Sinyore, harikaydın, yarın akşam şarkı söylemek için ne istersin?”
Kahkahayı patlattım ve bu kez ben onun kulağına eğildim:
“Bana bak, dedim. Karga sesliyim diye okul korosundan bile kovulmuş bir adamım ben. Burada söylemeye başlarsam, susturmak için ne kadar verirsin, sen asıl onu söyle.”

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.