Hayat Elverirse (e-Kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-605-9385-86-2 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-605-9385-86-2

Yayım Tarihi

2020

SampleFile

http://heryerdekitap.com/icinde-ne-var/hayat-elverirse-iinde-ne-var.pdf

Yazar Hakkında

Ekrem Ekşioğlu

Ekrem Ekşioğlu

Ortaokul yıllarında dünya edebiyatı ile tanışan Ekrem Ekşioğlu, lise yıllarında yerel gazetelerde sanat sayfaları hazırlamaya, şiirlerini yayınlamaya başladı. Marmara Üniversitesi’nde işletme eğitimi aldı. Çeşitli dergi ve gazetelerde şiirleri, öyküleri yayınlanan yazarın ilk şiir kitabı “Kanımla Döllenen Zaman” 2008 yılında yayımlandı.Biz onu şair olarak tanısak da yaşadığı döneme tanıklığın ve taraf olmanın sorumluluğuyla yola çıkıp, 12 Eylül dönemini anlatan iki roman yazdı. Yazarın, gerçeğe dayalı kurgu olarak tasarladığı romanların ilki “Hayat Elverirse” daha önce özet olarak yayımlanmıştı. Bu defa tam metin olarak Yazardan Direkt Yayınevi tarafından yayımlandı. Dönemin ikinci romanı “Elen” ise yayına hazırlanıyor ve önümüzdeki günlerde yayımlanacak. Bu iki romanı için “ Yirmi yıl belleğimin sınırlarını zorlayan bu öyküyü dışarı atarak tanıklığın sorumluluğundan kurtulup, hayata borcumu ödedim. “ demiştir.

Hemen bütün yazdıklarında çocukluğunun geçtiği İkizdere’nin yağmur kokusunu duyabilirsiniz.

Hayatın insafına bırakılmış kabulleri sarsan eşsiz bir mücadele içinde, “Aşk mı ideal mi kazanacak?” sorusunu durmadan okura sordurtan Hayat Elverirse’de bir dönemin tanıklığını yapanların çok iyi hatırlayacağı, bilmeyenlerin de çok katmanlı okuma sayesinde o dönemi keşfedeceği detaylar, katmanlı bir okumayla okuru alıp bambaşka bir dönemin içine bırakıyor.

Ayten Mutlu’nun dediği gibi,

“Anakronik bir düzlemde, yıkımlarla gelmiş ve hâlâ gitmemiş bir 12 Eylül döneminin gölgesinde bir panoramadır öte yandan romanda alt izlek. Kimimizin birebir tanığı olduğu o korkunç yıllar, günümüzde olduğu gibi, sisli bir sabah esintisiyle romanın sayfalarını dolanıp durmakta.

Okur, “Belleğinde kalan anıları parça parça birleştirerek” hayatından süzülen tutkuların, sevinçlerin, acıların aynasından bakarak kendisine bu soruyu soracaktır mutlaka; değer miydi? Ama yanıtı da okurun kendisi vermek zorunda. Tutkulu bir aşkla birbirine bağlanan Elen ve Sinan yol ayrımına geldiklerinde bu soruyu soracaklar mı?  Sizce hangi aşk galip gelecek? Peki, hangimiz bir ömrü birkaç güne sığdırmayı göze alabilecek kadar yürekliyiz?”

Aşkın ve ideallerin arasında geçen bir döneme dair, bugüne dek yazılmışların çok ötesinde, farklı bir anlatım, masalsı bir dil ve adeta okura yol arkadaşlığı yapan bir roman, Hayat Elverirse.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.