Kadına Yaz Dediler / Aforizmalar (e-kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-625-7237-66-6-e Kategoriler: , , , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-66-6-e

Yayım Tarihi

2023

Yazar Hakkında

Yeşim Kaya

1979 yılında Berlin’de doğdu. Yedi yaşında ilkokula başlaması için babaannesi ile birlikte Türkiye’ye gönderildi. İlkokul yıllarını, Berlin’de yaşayan ailesinden ayrı geçirdi. “Yolmuş benim kaderim.” dediği satırların miladıydı bu. Uçak, hostes, havalimanı, yol, memleket, özlem, gurbet ve “Sıla!” Memleket özlemi diye kızına bile adını verdiği bu kavramlar hayatını hiç terk etmedi. Ailesi, özlediğinde aradı. O özleyip arayamadığında yazdı. Ortaokul ve liseyi Türkiye’ye kesin dönüş yapan ailesinin yanında Aydın’da, Turizm ve Otelcilik Yüksekokulunu ise Denizli Pamukkale Üniversitesinde okudu. Turizm sektöründe işe başlayan Yeşim; ait hissetmediği hiçbir iş yerinde kalmayarak kendi işini zorlaştırsa da mutlu ve huzurlu hissedeceği yeri bulacağını biliyordu, öyle de oldu. 2005 yılından beri özel bir hava yolu şirketinde kabin memuru olarak çalışan Yeşim; işini, sevenleri kavuşturmak olarak tanımlıyor ve gökyüzü manzaralı ofisinin tadını çıkarıyor. Aynı zamanda şarkı sözü yazarlığı yapan Yeşim; yazmayı, hayata kelimelerin gözünden bakmak olarak tanımlıyor. 2015 yılı itibarıyla yaşadıkları, ona kendi şifasının ve iç yolculuğunun kapılarını açıyor. Onlarca kitap, seans, seminer ve eğitim ile yolculuğu taçlanan ve her geçen an artan bir heyecanla yoluna devam eden Yeşim, sana soruyor: Bu keyifli yolculukta bana eşlik etmek ister misin?

Yeşim Kaya, Kadına Yaz Dediler ile, bir yandan aslında birçok insanın tanıklık ettiği fakat hayatın akışı içerisinde farkına varamadığı durumları görünür kılarken bir yandan da birçok insanın tamamen gözden kaçırdığı, farkına varamadığı durumları ve duyguları dile getirerek okuyucusu için yeni ufuklar açıyor. Hislerini dile getirmekten, duyguların önemini her fırsatta belirtmekten çekinmeyen yazar, aynı zamanda, hayatta bazı kararlar alırken mantığı ön planda tutmak gerektiğinin de altını çiziyor.

İnsanın karşı karşıya kaldığı gerçeklikleri, yaşamın getirdiği sert koşulları ve hatta acıları da güçlü bir kadın duruşuyla göğüsleyip deneyimlerden ders çıkarmanın önemini sade ve bununla birlikte duygu yüklü bir anlatımla ele alıyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.