Kaptan ve Deniz Cadısı

Icinde Ne Var

 80,00

Stok kodu: 978-625-7237-80-2 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

66

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-80-2

Yayım Tarihi

2023

Cilt

Kağıt Kapak (Paperback)

Yazar Hakkında

Bora Erden

Bora Erden
Müs. Dz. Yzb. Uzakyol Kaptanı
IYT Yachtmaster Offshore Instructor
1979 yılında İstanbul’da doğan Bora ERDEN, 14 yaşında Deniz Lisesine girmesiyle maviliklerdeki yolculuğuna başlamıştır. 2001 yılında Deniz Harp Okulu Endüstri Mühendisliği branşından mezun olmuş ve on bir sene Deniz Kuvvetlerinde değişik tip ve sınıftan gemilerde çalışmıştır. 2012 yılında çok sevdiği deniz subaylığı mesleğinden, Deniz Kuvvetlerinin kendi temel prensiplerinden uzaklaşması sebebi ile istifa ederek ayrılmış ve uzakyol kaptanlığına başlamıştır.
2012-2017 yılları arasında; 130-250 metre uzunluklarında, değişik tonajdaki tanker ve kimyasal tankerlerde, Uzak Doğu’dan Amerika kıtasının batısına kadar birçok denizde seyir yaparak çalıştıktan sonra çocukluktan gelen yelken ve deniz sevgisini, Kechi Sailing Yatçılık Eğitim Merkezinde profesyonel hayata geçirmiştir. Kechi Sailing’te ilk başta, Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Eğitimlerinin yeniden kurulmasını sağlamıştır. İlerleyen zamanda, IYT Yachtmaster Offshore Instructor olarak Kechi Sailing IYT School Bodrum Koordinatörlüğü ve dijital pazarlama yöneticiliği görevlerini yürütmüştür.
2018 yılında ise Bodrum’ a yerleşip kendi eğitim merkezi Captain’s Sailing’i kurarak, denizciliğin ana prensiplerine özgü eğitimler düzenlemek üzere hayalini gerçekleştirmeye başlamıştır.
1993-1997 yılları arasında kürek takımının lisanslı sporcusu olmuş, 1997-2001 yılları arasında tenis ve yüzme ile ilgilenmiş; yüzme branşında Boğaz ve Adalar yarışlarına katılmıştır.
1997 yılında Harbiye Askeri müzede resim sergisine katılımcı olmuştur. 1998-2001 yılları arasında fotoğraf sergilerine katılmış ve açmıştır.
Scuba ve skin-diving ile ilgilenmiş; olta balıkçılığı ve tekne balıkçılığını hobi edinmiştir.
Edebiyata olan merakı, Türkçe ve İngilizce dillerinde birçok hikâye yazmasına sebep olsa da ilerleyen senelerde harp tarihine olan ilgisi makalelere dönüşmüştür. Bugüne kadar değişik dergilerde, sekizden fazla makalesi yayımlanmıştır. Zamanla bu ilgi, İkinci Dünya Harbi’ndeki Alman savaş gemilerine yönelmiş ve Bismarck isimli bir kitabın hazırlanmasına kadar ilerlemiştir.
2006 yılından itibaren günümüze kadar olan dönemde, yine hobi olarak ilgilendiği çeviri çalışmaları ise profesyonel mecraya taşınmış ve sonrasında birçok teknik / denizcilik /medikal konulardaki çevirilere imza atmasına sebep olmuştur.

Bora Erden’in kaleme aldığı Kaptan ve Deniz Cadısı, çocuklar için umut, macera ve kahramanlık dolu bir dünyanın kapısını aralıyor. Kaptanın öncülüğünde, yaşlı kadına hep birlikte yardım eden ve mutlu sonu da yine hep birlikte kutlayan karakterler; bu kitabı okuyan çocuklar için adeta birlik ve uyum için hareket edenlerin istediği her şeyi başarabileceğinin altını çiziyor. Sade dili, akıcı üslubu ve hedef kitlesi çocuklar olsa da her yaştan okuru içine çeken maceraları ile Kaptan ve Deniz Cadısı; herkes için eğlenceli ve ilgi çekici bir kitap.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.