Karakter Eğitimi Günlüğüm

Icinde Ne Var

 30,00

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

63

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-49-9

Yayım Tarihi

2022

Cilt

Kağıt Kapak (Paperback)

Yazar Hakkında

Emine Ennur Tunay Önkol

Emine Ennur Tunay Önkol, Almanya’da doğdu. Koblenz-Landau Üniversitesi’nde 2015 yılında lisansını, 2018 yılında da klinik psikoloji bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2019 yılında psikoterapi eğitimi almaya başladı. 2020 yılından itibaren online psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Kur'an dili olan Arapçaya yoğun ilgi duyduğu için Frankfurt Goethe Üniversitesi’nde Arapça dil eğitimi gördü. Yüksek lisans eğitimi sonrası çeşitli milletlerden oluşan genç bir gruba üniversite yıllarında ve öncesinde aldığı islami ilimleri aktarmaya başladı. Almanca yapılan bu dersleri din ve psikoloji eğitimiyle harmanladığı karakter eğitimi dersleri izledi. Gelen yoğun istek üzerine bu dersleri bir kitapçıkta derledi ve ardından bu kitapçığı ana dili olan Türkçeye çevirdi. Evli ve bir çocuk annesidir. Almanya’da ikamet etmektedir.

Kur’ân ve Sünnetler Işığında Karakter Eğitimi Günlüğüm, Emine Ennur Tünay Önkol’un gençlerle yürüttükleri eğitimlere yer veriyor. 

Söz konusu güzel karakter olduğunda, biz Müslümanların aklına, ilk başta en güzel ahlaka sahip olup bizlere örnek olan peygamberimiz Muhammed gelir.

Biz Müslümanların gayesi, Allah’ın razı olacağı kullarından olmaktır. Allah’ın sevgisini nasıl kazanabileceğimizi ise Peygamber’imiz bizlere şu şekilde bildirir:

“De ki: ‘Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.’” (Âl-i İmrân, 3:31)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.