Saraciye Teknolojisi (e-kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 130,00

Stok kodu: 978-625-7237-82-6 Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-82-6

Yayım Tarihi

2023

Yazar Hakkında

Ahmet Oğuzhan Deliktaş

Ahmet Oğuzhan Deliktaş

İzmir doğumlu Ahmet Oğuzhan DELİKTAŞ, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Deri Teknolojisi Bölümü'nden mezun oldu. Deri ve deri ürünleri sektöründe faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmalarda; giysilik, ayakkabılık, saraciye deri üretimi, finisaj kimyasalları alanlarında çalıştı. 2022 yılında Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Anabilim Dalında “Deri Çanta Üretiminde Tersine Mühendislik Uygulamaları” başlıklı yüksek lisans tez çalışmasını tamamlayan Deliktaş, aynı anabilim dalında doktora eğitime devam etmektedir. Ahmet Oğuzhan DELİKTAŞ iyi derecede İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca bilmektedir.

Ahmet Oğuzhan Deliktaş, Saraciye Teknolojisi kitabında deri ve dericiliğe dair merak edilen her şeyi, en ince detayları ile anlatıyor. Tarihi çok eskilere dayanan bu zanaatın günümüzde geldiği nokta, kullanılan teknolojiler, üretilen ürünler ve pazarlama da dâhil olmak üzere saraciye alanına dair ne varsa bu kitapta bulmak mümkün.

İzmir doğumlu Ahmet Oğuzhan Deliktaş, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Deri Teknolojisi Bölümü’nden mezun oldu. 2022 yılında Ege Üniversitesi Deri Mühendisliği Anabilim Dalında “Deri Çanta Üretiminde Tersine Mühendislik Uygulamaları” başlıklı yüksek lisans tez çalışmasını tamamlayan yazar, aynı alanda doktora eğitime devam etmektedir.

Endüstriyel saraciye üretiminde kullanılan birçok yöntem, ürün, ekipman, makine, malzeme, ergonomi, sistemler ve süreçler Saraciye Teknolojisi kitabında derlenmiş ve okurlara sunulmuştur. Yaklaşık iki yıl süren araştırma, yüzlerce kitap ve makale üzerinde yapılan kaynak taraması sonucunda elde edilen bulgular da bu kitaba ilave edilmiştir. Endüstriyel olarak türünün ilk örneği olan bu kitap, hiç şüphesiz gelecekteki sayısız akademik ve teknik çalışmaya da yol gösterecektir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.