Seni Hatırlayacağım

Icinde Ne Var

 55,00

Stok kodu: 978-625-7237-17-8 Kategoriler: ,

Kitap Hakkında

Yayınevi

Yazardan Direkt

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-17-8

Yazar Hakkında

Meltem Bayazıt Tepeler

Meltem Bayazıt Tepeler

Meltem Bayazıt Tepeler, 1984 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden ve 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde master programını tamamlayan Tepeler, aynı üniversitede 5 yıl doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi olarak çalışmıştır.
1995 yılında kurduğu KM Events ile etkinlik, düğün ve davet sektöründe pek çok önemli uluslararası projeye imza atmıştır. Tepeler, etkinlik sektöründe öncü derneklerden Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği’nin (YEPUD) Kurucu Başkanıdır. Tepeler, 2016 yılında Dubai’de Km Events Beyond Luxury Etkinlik Firması’nı kurarak ardından TUED Türkiye Uluslararası Etkinlikler Derneği’ni kurarak Türkiye’nin etkinlik sektörünün uluslararası açılımına büyük katkı sağlamıştır.
Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve YEPUD iş birliğinde hâlâ devam eden ‘Etkinlik Yönetimi Sertifika Programı’nın oluşmasının öncülerinden olan Tepeler, aynı eğitim programında mesleki tecrübeleri ile ilgili dersler vermektedir. Tepeler, etkinlik sektörü ile ilgili çeşitli konferans ve seminerler düzenlemeye ve sektöre yeni profesyoneller yetiştirmeye devam etmektedir. Tepeler, düğün ve etkinlik sektörünü, gerek uluslararası kongrelerde konuşmacı olarak gerekse uluslararası etkinlik sektörü yarışmalarında jüri üyesi olarak defalarca temsil etmiştir.
Meltem Bayazıt Tepeler’in ‘Düğünler ve İstanbul’ adında, destinasyon düğünleri ile ilgili yazdığı, ilk baskısı Doğan Kitap’tan, ikinci baskısı Remzi Kitabevi’nden çıkan bir kitabı daha bulunmaktadır. ‘Düğünler ve İstanbul’, Türkiye düğün ve etkinlik sektöründe yazılmış ilk ve tek kitap olup ayrıca Fransa’da da satışa sunulmuştur. ‘Düğünler ve İstanbul’ bugün Atatürk kütüphanesinde yer almaktadır.
Meltem Bayazıt Tepeler, çok farklı eğitimine ve kariyerine rağmen sanatın pek çok dalıyla yakından ilgilenmiştir. Beş yaşından beri piyano çalan, 17 yaşından beri şiir yazan Tepeler, ayrıca opera ve tango ile de uzun bir süre ilgilenmiştir. Tepeler yine 5 yaşından beri resim yapmakta ve özellikle yağlı boya çalışmaktadır.
Meltem Bayazıt Tepeler, Emre Tepeler ile evli olup Cemre Tepeler ve Cem Tepeler adında iki evladı bulunmaktadır.
Bir Nazım Hikmet hayranı olan babası, 15. Deniz Kuvvetleri Komutanı Merhum Oramiral Vural Bayazıt, kızının sanat eğitimi ile yakından ilgilenmiş ve Meltem Bayazıt Tepeler’in sanat yaşamına büyük katkı sağlamıştır. Bu kitap, bu nedenle kendisinin aziz hatırasına adanmıştır.

Seni Hatırlayacağım, şair Meltem Bayazıt Tepeler’in babasına yazdığı ve aynı zamanda geçmişte, anılarda gezintiye çıktığı ve adeta bir öykünün parçaları gibi sıralanan şiirlerden oluşuyor. Hastane koridorlarından İstanbul’un; özlenen ve hafızadaki yeri, kokusu kadar hiç değişmeyen kesitlerine, kentleri aşan bir iç gezintiye çıkaran şiirlerde okurun da dâhil olacağı bir serüven gizli. Şairin sanat ve şiirle geçen yaşamındaki en büyük desteği, babasına adanan ve aslında onun itkisiyle dile gelen Seni Hatırlayacağım; bir yaz akşamında, aynı masanın etrafında buluşan dostlar kadar gerçek. Hafızanın ve hatıranın aslında aynı yerden geldiğini anlatan bu şiirlerde kendinizden bulacağınız her parça geçmişin en güzel anlarından çıkıp geliyor.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.