Zamanı Algılamak ve Yönetmek (e-kitap)

eKitabınızı okuyabilmeniz için EPUB uygulamasını indirmeniz gereklidir.
EPUB uygulaması olmadan ekitabınızı okuyamazsınız.


Icinde Ne Var

 25,00

Stok kodu: 978-625-7237-07-9-e Kategoriler: , ,

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

eKitap

Yayınevi

Yazardan Direkt – Türkiye

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-7237-07-9-e

Yayım Tarihi

2020

SampleFile

https://heryerdekitap.com/icinde-ne-var/zamani-algilamak-ve-yonetmek-10-icinde-ne-var.pdf

Yazar Hakkında

Dr. Hasan Günaydın

Dr. Hasan Günaydın

1963 Balıkesir Gönen doğumludur. İstanbul Hattat Rakım İlkokulu, Bursa Anadolu Lisesi ve İstanbul Tıp Fakültesi 1987 mezunu olan yazar İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıdır. Ayrıca, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ile İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünü de bitirmiş, Ahmet Yesevi Üniversitesi’nde Yönetim ve Organizasyon yüksek lisansı yapmıştır. 9 yıl SSK İstanbul Sağlık İşleri İl Müdür Yardımcılığı ve 2 yıl SGK İstanbul İl Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunarak emekli olmuştur. Yayınlanmış 14 kitap çalışması ve makaleleri olan Dr. Hasan Günaydın İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Dr. Hasan Günaydın’ın kaleme aldığı; yeni bir psikoloji teorisi ve psikoterapi yöntemi içeren Zamanı Algılamak ve Yönetmek, psikolojinin çeşitli kavramlarını zaman boyutu çerçevesinde anlatmaktadır. Zaman algılamasını hafıza ve anlam kodlaması ile açıklarken derinlemesine irdelenen örneklerle okurun; hem zaman hem de psikolojiyi farklı bir açıdan keşfetmesine olanak vermektedir.
İngilizce ve Türkçe yayımlanan eserde yazar tarafından ilk kez temas edilen konular yer alırken Sönme ve Bilişsel Koşullanma gibi yeni kavramların tanımlarıyla karşılaşacaksınız. Zamanı Algılamak ve Yönetmek, yeni bir bilişsel psikoterapi yöntemi olarak Ruhsal Yönlendirme Tedavisi ve daha önce değinilmemiş konularla ruhsal gelişim sürecine yeni bir yaklaşım getirilmektedir. Çalışmada “Kesişim Deneyi” ilk kez yazar tarafından önerilmekte ve bulgular; “Sosyal Psikoloji”ye uyarlanarak bilim, psikoloji ve felsefe konuları farklı açılardan ele alınmaktadır.
Arka Kapaktan:
“…Çalışmanızı beğendim. Özellikle koşullamayı bilişsel süreçlerle ilişkilendirme tarzınız çok ilgimi çekti. Böyle bir şeyi çok az kişi yapabilir ve bu çalışma 50 yıldan fazla süren hayvan deneylerinin bilişsel çalışmaların seline kapılıp gitmesini önlemesi açısından önemli…”

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.