Hayattaki Büyük Gizemlerin Çözümünde Meditasyonu Kullanmak

 180,00

Kitap Hakkında

Sayfa Sayısı

177

Dil

Türkçe

ISBN

978-625-6909-56-4

Yayım Tarihi

2023

Cilt

Kağıt Kapak (Paperback)

Yazar Hakkında

Çağdaş Yusuf Çınar

Çağdaş Yusuf Çınar

30 Mayıs 1994 yılında Kuşadası’nda dünyaya geldim. Lise öğrenimimi Bilecik Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra Makine Mühendisliği okumak için İstanbul Teknik Üniversitesine gittim.
İstanbul’da bir yandan okuyarak bir yandan da gerek kurumsal gerek de hizmet sektöründe ek işler yaparak geçirdiğim 4 senenin ardından mühendis olmanın bana uygun olmadığını anlayarak Kuşadası’na dönüp ticarete atıldım. Çeşitli otellerde dükkânlar kiralayarak turistlere satış yaptım.
2019 yılında Ukrayna’da katıldığım Vipassana meditasyon kursu ise benim için bir dönüm noktası oldu. Meditasyonun kendi varoluşumun gizemleri hakkında birçok ipucu sağladığını gördükten sonra elimde olmadan her şeyi bırakıp kendimi araştırmalara ve kitaplara verdim. Meditasyonla başlayan bu
uzun yolculuğum hayat ve evren hakkında ulaştığım benzersiz bilgilerle son buldu. 2023 yılına geldiğimizde ise bu bilgileri insanlara anlatmaktan başka çaremin kalmadığını far kettim, ve bu gördüğünüz kitap ortaya çıkmış oldu.

Kitap iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde kendi içinde bütün bir hikaye, ikinci bölümdeyse Montaigne’nin Denemeler’i tadında yapay zekadan kedilere, rüyalardan zaman yolculuğuna kadar farklı konularda yazdığım 32 adet kısa deneme var. Kitabın ilk yarısına, evrenin başlangıcından bugüne kadar olan şeyleri güncel olarak bilimin ortaya çıkarttığı haliyle özetlediğim ve üzerine kendi yorumlarımı kattığım bir popüler bilim kitabı diyebiliriz. Burada yaşamış, yaşayan ve yaşayacak her bir insanın varoluşsal olarak merak ettiği konuları ele aldım. Tabii her ne kadar çok daha büyük görülen konulardan bahsetsem de kitabın en önemli ve pratik olarak en faydalı bölümü adım adım nasıl meditasyon yapılacağını anlattığım bölümdür. Bunların dışında da kitap burada kısaca
bahsedemeyeceğim birçok sürprizle doludur.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.